Perfumy męskie – jak wybrać odpowiednie perfumy?

Perfumy męskie – jak wybrać odpowiednie perfumy?

15 lipca, 2019 Wyłączono przez MS

Wybór odpowiednich perfum to bardzo trudna decyzja. Zapach stanowi bowiem naszą wizytówkę, a także pozwala podkreślić naszą osobowość i styl. Wybierając perfumy męskie, ale również damskie powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Wybierając się do sklepu, w celu wyboru zapachu nie należy się perfumować ani stosować żadnych balsamów do ciała, gdyż może to zaburzyć zapachy perfum, które będziemy testować. Warto zapytać w sklepie o próbkę zapachu, który najbardziej przypadnie nam do gustu i przetestować go w ciągu całego dnia. Nuta bazowa perfum rozwija się najwolniej, a to ona w głównej mierze odpowiada za zapach perfum i ich intensywność.

Perfumy męskie – jaki zapach wybrać na prezent dla mężczyzny?

Perfumy męskie należy dobrać do okazji, a także pory dnia

Kupując perfumy męskie na prezent warto zorientować się, jakie zapachy podobają się danemu mężczyźnie. Jeśli jednak nie mamy możliwości, aby sprawdzić, jakie zapachy się mu podobają, a koniecznie chcemy kupić na prezent perfumy, to warto wybrać sprawdzone zapachy. Należą do nich perfumy, które zawierają nuty drzewne, skórzane lub ziołowe. Wybór perfum będzie jednak zależał od pory roku, a także okazji. Latem możemy postawić na wody kolońskie, natomiast jesienią czy zimą warto wybrać nieco cięższe, wyraźne zapachy np. korzenne.

Co zrobić, aby przedłużyć trwałość perfum?

Jeśli chcemy, aby perfumy męskie zachowały swoją intensywność na długi czas warto stosować je na nawilżoną skórę. Perfumy aplikujemy na nadgarstki, szyję, a także zgięcia łokci, pamiętając, aby ich nie rozcierać, gdyż może to zaburzyć ich strukturę. Świetnym patentem na to, aby zapach utrzymał się na długo jest spryskanie perfumami włosów lub szczotki do włosów i ich przeczesanie, gdyż doskonale wchłaniają one zapachy i sprawiają, że utrzymują się one bardzo długo.