Piasek granitowy – materiał doskonały do klinowania

Piasek granitowy – materiał doskonały do klinowania

13 listopada, 2019 Wyłączono przez RG

Jeśli planujesz wyłożyć plac lub ścieżkę w swoim ogrodzie to oprócz kostek brukowych potrzebny będzie Ci piasek granitowy. Materiał ten jest dedykowany do klinowania wybrukowanych miejsc. Dzięki swoim walorom estetycznym, ładnie zgrywa się z barwą kostki granitowej. Sprawdź co warto wiedzieć na temat tego typu piasku oraz jak dobrze brukować.

Piasek granitowy – materiał o dobrych właściwościach

Piasek granitowy jest materiałem wykorzystywanym najczęściej podczas klinowania wybrukowanych powierzchni. Przelicznik jest następujący: 1 tona piasku może wystarczyć do zaklinowania około 60 metrów kwadratowych wybrukowanego terenu, oczywiście zależy to od rozmiarów szczelin.

piasek granitowy

Czym jest bruk oraz co warto o nim wiedzieć?

Bruk to nazwa, którą określać można nawierzchnię placu, ulicy, chodników, która jest odpowiednio utwierdzana. Kiedyś bryk oznaczał jedynie nawierzchnię z tzw. kamienia polowego i ciosów kamiennych o nieregularnych kształtach. Obecnie nazwa ta została przyjęta także dla nawierzchni wykonywanych z kamiennych lub betonowych kostek. Warto dodać, że kostki brukowa przeznaczone do układania nawierzchni występują w różnych kształtach oraz rozmiarach. Wyróżnić możemy między innymi kostkę kamienną, kostkę ceramiczną, kostkę betonową, a także kamień polny. Tak jak już wspominaliśmy, podczas układania bruku przyda się także piasek granitowy.