Pielęgnacja słoneczna – sprawdź jak zadbać o siebie latem

Pielęgnacja słoneczna – sprawdź jak zadbać o siebie latem

4 września, 2018 Wyłączono przez JP

Kto choć raz ucierpiał w czasie wakacji wie, jak istotna jest odpowiednia pielęgnacja słoneczna. Dobrej jakości, wysokogatunkowe produkty pozwalają na komfort właściwy odpoczynkowi nad wodą lub wysoko w górach.

Zdradliwa, słoneczna pogoda

Wycieczka wyjazdowa za miasto lub kilka niewinnych godzin nad wodą są często ogromnym sprawdzianem dla skóry. Podrażnienia, wysypki, potówki, a najczęściej – poparzenia to jedne z najczęstszych wspomnień urlopowiczów. Pielęgnacja słoneczna polegająca na używaniu odpowiednich preparatów przed i po opalaniu mogą uchronić każdego zwolennika aktywnego wypoczynku lub fana brązowej opalenizny przed bolesnymi skutkami swoich plażowych wakacyjnych upodobań. Słońce, w szczególności w połączeniu z połyskującymi falami, może być zdradliwe, więc zawsze warto aplikować cienką warstwę na skórę i chronić głowę i oczy. Pielęgnacja słoneczna to pełna ochrona, która gwarantuje tworzenie właściwej bariery przed słońcem.

Pielęgnacja słoneczna dla najmłodszych i nieco starszych

Na sklepowych półkach szukaj preparatów z SPF. Akronim pochodzący z angielskiego określenia substancji ochronnej – Sun Protective Factor umieszczony na opakowaniu to pewność, że Twoja pielęgnacja słoneczna jest pełna i odpowiednia. Wiele osób twierdzi, że stopień ochrony powinien być uzależniony od intensywności naszej karnacji. Specjaliści zauważają jednak, że dobry kosmetyk powinien zawierać składniki o mocy SPF o minimalnej wartości 15. Tylko w taki sposób uchronimy się zarówno przed oparzeniem i opuchlizną oraz, co ważniejsze, szkodliwym dla organizmu promieniowaniem UV. Bez jego wsparcia będziesz narażony na przebarwienia lub rozwój niebezpiecznych nowotworów.