Pierścionki zaręczynowe – jak wybrać ten jedyny?

Pierścionki zaręczynowe – jak wybrać ten jedyny?

1 listopada, 2017 Wyłącz przez PK

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego jest niełatwym wyzwaniem dla mężczyzny. Na rynku istnieje ogromna ilość prze najróżniejszych wzorów i typów pierścionków, a także różne odmiany złota i kamieni szlachetnych. Wszystko to dodatkowo utrudnia tą niezwykle ważną decyzję. Postanowiliśmy, że podpowiemy Ci na co zwracać uwagę podczas wyboru tego wyjątkowego symbolu miłości.

pierscionek zareczynowy z brylantem

Jaki kolor złota wybrać?

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na kolor biżuterii, jaką każdego dnia wybiera kobieta. Jeżeli Twoja wybranka w codziennych stylizacjach dobiera srebrne dodatki doskonałym wyborem będzie pierścionek zaręczynowy z białego złota. Natomiast jeżeli przyszła narzeczona lubi tradycyjne, złote akcesoria sugerujemy wybór pierścionka z żółtego złota. Będzie on idealnie pasował do reszty biżuterii.

Jaki wzór pierścionka?

Wybierając fason pierścionka zaręczynowego również musimy zastanowić się czy będzie on pasował do stylu biżuterii, jaki na co dzień wybiera przyszła narzeczona. Jeżeli nie lubi ona rzucających się w oczy, ozdobnych dodatków doskonałym wyborem będzie klasyczny pierścionek z brylantowym oczkiem w oprawie szatonowej (czyli między czterema bądź sześcioma tzn. łapkami). Kobieta, która lubi ozdobną biżuterię na pewno ucieszy się z oryginalnego pierścionka, posiadającego nieco bardziej odważne kształty i kolorowe kamienie szlachetne.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Chcąc poznać dokładny rozmiar pierścionka, który będzie pasował na Twoją ukochaną najlepiej jest zajrzeć do jej szkatułki z biżuterią i zmierzyć wewnętrzną średnicę dowolnego pierścionka. Jednak zwróć uwagę na to, czy wybrana przez Ciebie część biżuterii noszona jest przez Twoją dziewczynę na palcu serdecznym. Jeżeli jednak okaże się, że zakupiony pierścionek zaręczynowy nie pasuje idealnie, nie martw się, bardzo łatwo można go pomniejszyć lub powiększyć w miejscu, w którym został zakupiony.