Piłeczki sensoryczne – rozwój poprzez zabawę!

Piłeczki sensoryczne – rozwój poprzez zabawę!

26 lutego, 2019 Wyłączono przez KK

Piłeczki sensoryczne to bardzo prosta zabawka, która posiada wiele zalet. Najważniejszą z nich jest rozwój dziecka. Wbrew pozorom to zabawka edukacyjna i kreatywna. Pomaga rozwinąć wiele umiejętności. Jakich? Zapraszamy do lektury artykułu!

Piłeczki sensoryczne – rodzaje

Na polskim rynku dostępnych jest wiele piłeczek sensorycznych. Możemy wybierać spośród olbrzymiej oferty piłek małych – dla najmłodszych dzieci oraz dużych piłek służących do skakania dla dzieci starszych. Małe piłeczki służą do chwytania, gniecenia, gryzienia. Są odpowiednie już dla niemowlaków. Wiele z nich posiada małe wypustki, które oddziałują na zmysły dziecka. Obecnie, producenci piłeczek sensorycznych starają się jak najbardziej urozmaicić tę zabawkę. Stąd na rynku możemy znaleźć piłeczki świecące, grające, a nawet mówiące po angielsku! Większe piłki dla starszych dzieci, służą do skakania na nich, turlania i rzucania. Pobudzają kreatywność, a także pozwalają ćwiczyć koordynację i równowagę. Wiele z nich posiada specjalne rączki do trzymania, dzięki temu są też bezpieczne w użytkowaniu i zabawie.

Piłeczki sensoryczne pomagają ćwiczyć równowagę i koordynację.

Jakie są najważniejsze zalety piłeczek sensorycznych?

Piłeczki posiadają mnóstwo zalet. Tak, jak wspominaliśmy, pomagają w ogólnym rozwoju dzieci. U najmłodszych pomagają rozwijać umiejętność chwytania i gniecenia. Piłeczki są miękkie i gumowe, dzięki czemu działają łagodząco na dziąsła i są przydatne w okresie ząbkowania. U starszych dzieci rozwijają kreatywność, umiejętność koordynacji ruchu oraz utrzymywania równowagi.

 

Piłeczki sensoryczne oddziałują na wszystkie zmysły dzieci.

 

Jak widzimy, piłeczki sensoryczne posiadają mnóstwo plusów. Jeszcze jedną zaletą (szczególnie docenianą przez rodziców) jest cena – kupując piłeczki nie obciążymy zbytnio naszego budżetu! Zachęcamy do zakupu tej wyjątkowej zabawki!