Pisuary – czy sprawdzą się w domowych łazienkach?

Pisuary – czy sprawdzą się w domowych łazienkach?

29 listopada, 2018 Wyłączono przez KO

Pisuary kojarzą się raczej z wyposażeniem toalet publicznych. Moda jednak się zmienia i coraz częściej mężczyźni decydują się na ich montaż w swoich prywatnych łazienkach. Dlaczego warto zainwestować w ten sprzęt i umieścić go we własnym domu? Poznaj zalety pisuarów i dowiedz się, jak wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu.

Różne rodzaje pisuarów

Pisuary ze spłuczkąNa rynku jest dostępnych wiele modeli pisuarów. Różnią się one kształtem, wielkością czy kolorem. Najczęstsze wymiary to mniej więcej 30 cm głębokości i około 40 cm szerokości. Standardowy pisuar powinien się zatem zmieścić w każdej łazience. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się modele asymetryczne i narożne. Możesz wybierać spośród wariantów z klapą lub bez, spłukiwanych ręcznie lub automatycznie. Tego typu wyposażenie łazienki zmniejsza konieczność częstego sprzątania, ponieważ pozwala zachowywać czystość muszli przez dłuższy czas niż standardowa muszla toaletowej.

Jak zamontować pisuary?

Pisuary z klapąKiedy zdecydujesz się już na zakup któregoś z pisuarów, na pewno zainteresuje Cię także kwestia jego montażu. Możesz zatem powiesić go na ścianie lub na specjalnym stelażu, bardzo podobnym do tego z tradycyjną spłuczką sedesową. Powinieneś zamontować go odpowiednio wysoko, zazwyczaj krawędź pisuaru sięga około 65 cm. Warto zastanowić się nad oddzieleniem tego elementu łazienki specjalną ścianką, by zwiększyć nieco poczucie prywatności.

Sprawdź szeroki wybór pisuarów na: https://www.ceneo.pl/Pisuary