Płyty winylowe jazz – gratka dla fanów Miles’a Davis’a

Płyty winylowe jazz – gratka dla fanów Miles’a Davis’a

21 marca, 2019 Wyłączono przez RG

Jesteś fanem muzyki jazzowej? Lubisz lekki i sprężysty rytm, który niejednokrotnie wywołuje ciarki i powoduje gęsią skórkę? Zapewne jesteś ciekaw, gdzie znajdziesz najlepsze płyty winylowe jazz. Sklep Trzaski to miejsce idealne dla fanów tego gatunku muzycznego, znajdziesz tutaj wiele pozycji które z pewnością Cię zainteresują.

Płyty winylowe jazz – daj się zahipnotyzować muzyce

płyty winylowe jazz - john coltrane

Jazz jest to powstały na początku XX wieku w Nowym Orleanie gatunek muzyczny. Jest on określany jako połączenie muzyki europejsko-amerykańskiej z zachodnio-afrykańską. Dla wielu osób stanowi syntezę muzyki ludowej, rozrywkowej oraz artystycznej. Jego charakterystycznymi elementami są: znaczna dowolność interpretacyjna oraz aranżacyjna, a także rytm synopkowany wraz z mocną tendencją do improwizacji. Najpopularniejsze płyty winylowe jazz to między innymi Miles Davis – Tutu, Johnny Coles – Little Johnny oraz Herbie Hancock – Treasure Chest.

Doskonały pomysł na prezent dla wielbiciela dobrej muzyki

Płyty winylowe jazz sprawdzą się idealnie jako prezent, dla osoby która lubi słuchać muzyki instrumentalnej oraz miłuje dźwięki trąbki. Warto dodać, że wyróżnia się trzy głowne, charakterystyczne dla jazzu elementy: swing, kod indywidualny i funkcję ekstatyczną. Do najpopularniejszych polskich wykonawców jazzowych zaliczyć można, artystów takich jak: Piotr Schmidt,  Wojciech Krzysztof Karolak oraz Michał Urbaniak. Jeśli nie wiesz co kupić swojemu znajomemu, który lubi posłuchać dobrej muzyki – czarne płyty z muzyką jazzową z pewnością okażą się trafionym prezentem.