Podłoga bambusowa – egzotyka i trwałość

Podłoga bambusowa – egzotyka i trwałość

9 października, 2018 Wyłączono przez BT

Bambus to egzotyczna roślina o wielu zastosowaniach. Jednym z nich jest podłoga bambusowa. Czy jest to produkt solidny? I co ważniejsze – czy będzie cieszył nasze oko przez długie lata? Aby na te pytania sobie odpowiedzieć, warto poznać cechy tego materiału.

Podłoga bambusowa wykonywana jest z pędów rosnących około 5 lat.

Podłoga bambusowa – trwałość

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, bardzo ważna jest jej twardość. Wieloetapowy proces przetwarzania materiału i produkcji sprawia, że podłoga bambusowa cechuje się gęstością na poziomie 1100 kg/m3. Jest to zdecydowanie wyższa wartość, niż dla podłogi wykonanej z dębu (ok. 690), która uważana jest powszechnie za bardzo solidną. Dlatego też decydując się na montaż podłogi bambusowej otrzymujemy twardą, odporną i wygodną w konserwacji powierzchnię. Dodatkowym plusem produktu jest jego stabilność wymiarowa. Dodając do tego poziom emisji formaldehydów E0, otrzymujemy świetne pokrycie dla instalacji ogrzewania podłogowego.

Dostępne jest wiele wersji kolorystycznych podłogi bambusowej.

A co z estetyką?

W sklepie internetowym sprzedającym podłogę bambusową bez problemu znajdziemy produkty w różnych wariantach kolorystycznych. Uda się więc ją dopasować do wielu pomysłów na aranżacje wnętrz. Bambus to surowiec ekologiczny – bardzo szybko odrasta i jest gotowy do obróbki. Jeśli więc chcesz znaleźć podłogę na wiele lat, a przy tym podarować sobie odrobinę egzotyki – warto poznać ofertę tych produktów.