Pokój dziecięcy – jak go urządzić z największym pożytkiem dla dzieci?

Pokój dziecięcy – jak go urządzić z największym pożytkiem dla dzieci?

4 lutego, 2019 Wyłączono przez WU

Urządzenie własnych czterech kątów to wyzwanie dla każdego dorosłego człowieka. Wyzwanie to wkracza jednak na wyższy poziom, gdy musimy urządzić pokój dziecięcy. Pomieszczenie to musimy bowiem zaprojektować tak, aby jak najlepiej odpowiadało potrzebom nowego członka rodziny. Ale potrzeby te będą się ogromnie zmieniać w relatywnie krótkim czasie.

Pomysł na pokój dziecięcy dla chłopca.Pokój dziecięcy – na jak długi okres?

Co możemy więc zrobić, aby przygotowany przez nas pokój dziecięcy spełniał jego – i nasze oczekiwania? Musimy sobie dobrze określić potrzeby naszego dziecka oraz zaplanować, na jak długi czas będzie to aktualne. Jeżeli w przeciągu najbliższych 10 lat planujemy zrobić remont generalny, możemy naszym pociechom urządzić bardziej dziecinne pokoje, gdyż ich aranżacje w odpowiednim momencie zmienimy na bardziej adekwatne dla nastolatków.

Miejsce na rekreację, odpoczynek, zabawę

Pokój dziecięcy powinien sprzyjać odpoczynkowi, rekreacji i zabawie. Warto go tak rozplanować, aby sprzątanie w nim (zarówno porozrzucanych zabawek, jak i regularne porządki) było możliwie najprostsze. W ten sposób już od wczesnych lat mamy szansę wpoić naszemu maleństwu nawyki związane z utrzymaniem porządku. Zapewni to także optymalną ergonomię tego pomieszczenia.