Pokolenie z na rynku pracy a oczekiwania pracodawców
13 października, 2021Każde pokolenie z na rynku pracy ma swoje typowe zachowania oraz motywacje. Aktualnie na rynku dominują pokolenia X, Y oraz Z. Sprawdź jak zachowuje się pokolenie z na rynku pracy oraz pracownicy, których klasyfikujemy w pozostałe grupy.
Jakie są motywacje pracowników którzy należą do pokolenia X,Y i Z?
Pokolenie X można zamiennie nazywać pokoleniem widmo. Są to osoby, które urodziły się w latach 1965-1973. Często dorastali bez obecności rodziców, którzy zajęci byli pracą, dzieci zaś marzyły o wyjeździe do USA i rozpoczęciu za granicami nowego życia. Jacy to pracownicy? Lojalni i godni zaufania. Dla osoby z pokolenia X liczy się pracowitość, niezależność życiowa, przedsiębiorczość, rozwój osobisty, inicjatywa oraz różnorodność. X wierzy, że sukces wymaga ciężkiej pracy.
Pokolenie Z na rynku pracy a pokolenie Y
Inne pokolenie na rynku to Y oraz Z. Osoby Y, czyli pokolenie milenium to osoby urodzone w latach 1984-1995 roku. Dla milenialsów duże znaczenie ma odkrywanie świata, dlatego chętnie godzą się na pracę zdalne, które im to umożliwią. Nie boją się wyrażać swojego zdania, są wielozadaniowi, choć nie żyją po to, by pracować a na odwrót. Pokolenie Z na rynku pracy zaś to osoby urodzone w latach 1996-2004. . Członkowie tego pokolenia często potrzebują stałego podłączenia do sieci. To osoby asertywne i odważne, nie bojące się pracy za granicą. Jakie są zatem motywacje poszczególnych grup? Piszemy o tym dokładniej w magazynie online Multis Multum.