Polonijna Kraków, czyli mieszkania z programu MDM

Polonijna Kraków, czyli mieszkania z programu MDM

21 maja, 2020 Wyłączono przez A S

Interesują Cię mieszkania z programu MDM? Sprawdź jedną z najnowszych inwestycji inwestora Galinvest, czyli wyjątkowe osiedle Polonijna Kraków.

Czym jest program MDM?

MDM, czyli „Mieszkanie dla młodych” to funkcjonujący już od 2014 roku program rządowy, który jest następcą programu „Rodzina na swoim”. Program MDM został powołany jako pomoc państwa, w nabyciu swojego pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Głównym założeniem „Mieszkania dla młodych” jest ułatwienie nabycia pierwszego domu lub mieszkania, które polega na jednorazowym dofinansowaniu wkładu własnego. Udzielane jest w momencie wypłaty kredytu hipotecznego. Co ważne, MDM dotyczy jedynie nowo wybudowanych lokali mieszkalnych lub domów jednorodzinnych, które pochodzą z rynku pierwotnego i nabywane są od dewelopera bądź spółdzielni mieszkaniowej. Właśnie w tym celu powstała inwestycja Polonijna Kraków.

Polonijna Kraków – wyjątkowe i nowoczesne osiedle

Polonijna Kraków to osiem budynków mieszkalnych i kilka niewielkich, niezbędnych lokali usługowych. Powierzchnie dostępnych w nich mieszkań wynosiły już od 26 m2 (kawalerki), aż do 70 m2 (apartamenty). Część z nich posiadała rzadko spotykaną, wygodną, odrębną kuchnię. Ogromnym atutem osiedla jest doskonale skomunikowana lokalizacja, a także bliskość wszystkie potrzebnych na co dzień usług. Co ważne, praktycznie wszystkie mieszkania posiadają balkony, tarasy lub stosunkowo duże ogrody (mieszkania na parterze). Osiedle powstało w taki sposób, aby w pełni odpowiadać potrzebom młodych małżeństw, studentów i rodzin z małymi dziećmi. To przecież właśnie do nich skierowana była cała inwestycja.