Pościel wełniana – jakie ma właściwości?

Pościel wełniana – jakie ma właściwości?

30 listopada, 2017 Wyłączono przez AN

Pościel wełniana często kojarzy nam się z naszymi dziadkami. Przynajmniej moja babcia zawsze miała wełniane poduszki i koce. Nic w tym dziwnego, ponieważ główną cechą tej pościeli są właściwości antyreumatyczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – zapraszamy do dzisiejszego wpisu!

Pościel wełniana – główne właściwości

Jeśli pościel wełniana jest wykonana z wysokiej jakości wełny, posiada szereg korzystnych właściwości. Jakie na przykład?

pościel wełniana biała

  1. Jest doskonała dla ludzi z reumatyzmem – niestety, dotyka to nie tylko ludzi starszych, jak wydawało mi się kiedyś. Oczywiście, najczęściej tak jest, ale zdarza się, że cierpią z powodu tej choroby także młodzi. Walczyć z reumatyzmem można na wiele sposobów, wykorzystanie pościeli wełnianej, która ma dobry wpływ na wykończenia nerwowe (zobojętnia jony dodatnie) to jeden z nich.
  2. Rozładowuje ból i zmęczenie – generalnie, nie trzeba cierpieć na reumatyzm, żeby odczuwać jakieś bóle mięśniowe lub bóle głowy. Wełna to doskonałe remedium na takie schorzenia. Na pewno pomoże, do tego doskonale wygrzeje i szybko poczujesz ulgę.
  3. Nie gromadzi kurzu ani potu – tym samym nie pozwala rozwijać się roztoczom. Jest więc wyborem idealnym dla alergików!
  4. Pomaga na problemy z krążeniem.

Dla kogo pościel wełniana jest dobrym wyborem?

Wszystkie właściwości, które wymieniłam wcześniej sprawiają, że jest to produkt doskonały przy rehabilitacji. Używa się więc jej w senatoriach, hotelach spa i tym podobne. Oczywiście jest to doskonały wybór do domu dla osób starszych i nie tylko. Dzięki temu, że pościel wełniana nie gromadzi kurzu, będzie też perfekcyjna dla osób wrażliwych na pyłki, kurz i alergików.

Pamiętajcie jednak, że aby wełna posiadała te wszystkie właściwości, warto zadbać o to, by była naprawdę dobrej jakości. W Polsce znaleźć można wielu doskonałych producentów w tej dziedzinie. My polecamy Mikpol. Ich pościel wełniana to jedna z najlepszych na rynku.

pościel wełniana ze sklepu Mikpol

Może warto więc pomyśleć o zmianie swojej kołdry czy poduszki. Znajdziesz także koce wełniane, które doskonale sprawdzą się na nadchodzącą zimę. Warto zorientować się w tym temacie.