Potęga zwykłej cysterny, czyli kilka słów o dobrej logistyce

Potęga zwykłej cysterny, czyli kilka słów o dobrej logistyce

5 kwietnia, 2016 Wyłączono przez GZ

Prowadzenie biznesu o zasięgu międzynarodowym – ale również i ogólnokrajowym – sprawia, że kwestia logistyki wysuwa się na pierwszy plan. Wywołuje to potrzebę posiadania zaufanego partnera w zakresie transportu towaru – jakimkolwiek byśmy się nie zajmowali. Czasem jednak, jeśli towar jest szczególnie wrażliwy, bo jest to np. transport płynnej żywności, potrzebujemy specjalnych środków transportu. W tym momencie na scenę wychodzą – a raczej wyjeżdżają – cysterny.

Kiedy potrzebne są nam cysterny?Transport płynnej żywności

Sytuacja, w której potrzebujemy cystern ma miejsce między innymi wtedy, gdy nasz towar jest podatny na warunki przewozu lub ma pewien swój okres przydatności do dalszego wykorzystania. W takiej sytuacji koniecznością jest zwrócenie szczególnej uwagi na warunki przewozu.

 

Na co trzeba zwrócić uwagę?

  1. Terminowość dostawy – gwarancje terminowości otrzymamy od każdej firmy. Dobrze jednak wiedzieć samemu, co wpływa na częstotliwość ewentualnych spóźnień tak, aby wybrać firmę, która może zapobiec takim wypadkom. Przykładowo, nie bez znaczenia jest to, czy flota firmy logistycznej nie żałuje nakładów na nowoczesne i niezawodne systemy GPS oraz aktualne oprogramowanie (mapy).
  2. Marka samochodów to, jakie cysterny spożywcze są wykorzystywane. Poświęć trochę czasu na przejrzenie ostatnich zestawień branżowych tak, aby nabyć nieco wiedzy na temat maszyn wykorzystywanych w logistyce. Istotne są również same cysternyzbierz informacje na temat modeli, jakimi dysponują Twoi potencjalni partnerzy.
  3. Kwestia higieny.  Jeśli Twój biznes to np. transport płynnej żywności, to kwestią decydującą o sukcesie logistycznym są urządzenia gwarantujące optymalne warunki dla przewozu towaru. Czyli jakie?. W przypadku foodtankers są to m.in. systemy utrzymania temperatury, pompy oraz odpowiednie filtry.
  4. Odpukaj. Na wszelki wypadek. Sprawdź, czy transport jest ubezpieczony i upewnij się co do wysokości ubezpieczenia. Nie zapomnij też o tym, że dla różnych rodzajów i zasięgów transportu, różne mogą być kwoty ubezpieczenia. Możliwe więc, że różna będzie kwota ubezpieczenia dla transportu w granicach Polski, a inna dla transportu międzynarodowego.
  5. Zespół. Dobry pracodawca zawsze podkreśli kluczową rolę, jaką odgrywają w jego działalności ludzie. Zapytaj swojego potencjalnego partnera, kim są osoby tworzące zespół firmy. Dowiedz się, jakie mają doświadczenie, jakie wartości przysługują im jako firmie. Nie lekceważ tego punktu. Praca kierowcy, jak każdy zawód, wymaga motywacji, a ta często bierze się z właściwej organizacji wewnątrz przedsiębiorstwa.

Podsumowanie

Przewóz płynnej czekoladyWybór odpowiedniego partnera logistycznego, wykorzystującego cysterny wymaga włożenia wysiłku z Twojej – jako przedsiębiorcy strony. Może nie chodzi o to, by stać się ekspertem od branży – to raczej nie jest możliwe – ale z pewnością nieźle poinformowanym amatorem. W ten sposób będziesz w stanie odróżnić oferty atrakcyjne od wysoce ryzykownych.

http://stando.com.pl/