Powrót do aktywności fizycznej po urazie – kiedy i jak się przygotować

Powrót do aktywności fizycznej po urazie – kiedy i jak się przygotować

25 lutego, 2022 Wyłączono przez J M

Dla każdej osoby uprawiającej jakikolwiek sport ogromną tragedią jest kontuzja czy uraz. Musimy odpowiednio zaprzestać uprawiania sportu i czekać na regenerację, aby w pełni powrócić do ulubionego sportu. Działa to na nas nie tylko fizycznie, ale równiez psychicznie. Taka przerwa może dołożyć kilka kilogramów do naszej masy ciała, ale również będziemy się nudzić i stracimy chęci do funkcjonowania podczas dnia. Ważny wtedy jest powrót do aktywności fizycznej po urazie, jednak jak się odpowiednio zachować w takiej sytuacji?

chander r z4WH11FMfIQ unsplash

Powrót do aktywności fizycznej po urazie – kiedy?

Aby powrót do aktywności fizycznej po urazie był odpowiedni, wszystko powinno zostać przegadane i uzgodnione z odpowiednim lekarzem. On wie najlepiej, jak zachować się w danej sytuacji, jak powazny był uraz i czy nie potrzebne są odpowiednie stabilizatory do dalszego funkcjonowania. Najlepiej chodzić na wizyty kontrolne i byc gotowym na rehabilitacje czy wykonywanie specjalnych ćwiczeń.

Na jaki spor zdecydować się po powrocie.

Powrót do aktywności fizycznej po urazie może być ciężki, ale warto się do niego odpowiednio przygotować. Dużo zależy przede wszystkim od miejsca urazu, ale też od wielkości spowodowanej kontuzji. Niektóre sporty należą do cięższych niż niektóre, dlatego powroty mogą być jeszcze trudniejsze. Wszystkiego powie Ci już lekarz podczas konsultacji!