Praga atrakcje turystyczne, które koniecznie musisz zobaczyć

Praga atrakcje turystyczne, które koniecznie musisz zobaczyć

4 stycznia, 2022 Wyłączono przez DB

Praga atrakcje turystyczne – nie wiesz, na które szczególnie zwrócić uwagę podczas planowania swojego wyjazdu do tego pięknego, czeskiego miasta? W naszym artykule przedstawimy Ci nie tylko kilka podpowiedzi związanych z atrakcjami turystycznymi ale z samym zaplanowaniem wyjazdu do Pragi.

Wskazówki wyjazdowe do Pragi

pexels jeshoots 126292

To jak zaplanujesz swój wyjazd do pięknego i szalenie turystycznego miasta – Pragi – zależy od budżetu jakim dysponujesz. Dla jednych ważny będzie wygodny i komfortowy nocleg w hotelu, najlepiej ze śniadaniem, by po porannej kawie ruszyć na podbój uroczych miejsc Pragii. Inni chcą poczuć artystyczny klimat czy też nieco oszczędzić, hostel zatem będzie dla nich lepszym wyborem. Aczkolwiek to nie dzielnica jest najważniejsza, a bliskie położenie hotelu do stacji metra, które jeździ niemal po całym mieście. To dzięki niemu w łatwy sposób możemy poruszać się po czeskim mieście. Jeśli chcemy wybrać się do Czech samochodem, pamiętajmy, że tańsze hotele i hostele nie posiadają opcji parkingu w cenie wynajęcia pokoju. Co więcej, w centrum czekają nas także korki! Dlatego też mądrze przemyślcie jak dostać się do Pragi.

Praga atrakcje turystyczne – nasze typy

Z pewnością warto zobaczyć królewski kompleks Hradczany a takżę zaplanować miły spacer po Starym Mieście, z rynkiem przypominajacy, nasz Krakowski. Polecamy także zobaczyć Bibliotekę na Strahovie oraz ścianę Johna Lennona. Nie można oczywiście zapomnieć o Moście Karola czy Praga atrakcje turystyczne związane z twórczością Franza Kafki.