Preparaty na blizny – co warto o nich wiedzieć?

Preparaty na blizny – co warto o nich wiedzieć?

13 czerwca, 2022 Wyłączono przez FP

Wiele osób, które uległy w przeszłości wypadkowi mniej lub bardziej niebezpiecznemu posiadają na swoim ciele blizny, które przypominają o tym nieprzyjemnym wydarzeniu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z nowoczesnych sposobów na pozbywanie się blizn. Jednym ze sposobów na pozbycie się niechcianej niedoskonałości z naszego ciała są preparaty na blizny, które mają za zadanie zredukować wielkość oraz widoczność blizn, wynikłych w skutek operacji, oparzenia, czy rozcięcia skóry.

preparaty na blizny

Preparaty na blizny – co warto o nich wiedzieć?

Oczywiście należy mieć na uwadzę, że preparaty na blizny nie są idealnym rozwiązaniem i pełen potencjał pokazują na stosunkowo świeżych bliznach, które są dopiero w etapie formowania się faktycznej blizny. Warto pamiętać, że kilkuletnie blizny będą stawiać znacznie więcej oporu, zanim uda się ich pozbyć, a same preparaty najskuteczniej działają w przypadku osób młodych, których skóra jest bardziej elastyczna niż u osób starszych/ Same preparaty oparte są na silikonie, najczęściej posiadają w swoim składzie substancje takie jak: wyciąg z rumianku, wyciąg z cebuli, heparynę oraz pozostałe substancje nawilżające i łagodzące.

preparaty na blizny skuteczne

Warto reagować szybko

W przypadku preparatów na blizny najważniejsze to odpowiednio szybko zareagować i zacząć je stosować na krótko po wypadku, oparzeniu, czy operacji – wtedy tez jest największa szansa, że kuracja przyniesie satysfakcjonujące nas efekty. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się odpowiednie preparaty, to koniecznie sprawdź naszą wyszukiwarkę!