Przeciwdziałanie praniu pieniędzy w Twojej firmie

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy w Twojej firmie

18 czerwca, 2018 Wyłączono przez BT

Szerokie grono przedsiębiorców i firm zostało zobowiązane przez ustawodawcę do procedury ochronnej, jaką jest przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Niedopełnienie obowiązków szkoleniowych, a także prowadzenia rejestrów oraz raportów z transakcji może skutkować nie tylko karami, ale również więzieniem!

jeżeli masz wątpliwości, czy przeciwdziałanie praniu pieniędzy dotyczy Ciebie, zapytaj ekspertów

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – czy mnie to dotyczy?

Instytucją, która ma obowiązek kontrolować i analizować działania w tym zakresie jest Generalny Inspektor Informacji Finansowej. To do niego zobowiązani powinni przekazywać raporty i zgłaszać wątpliwe transakcje. Lista tych przedsiębiorstw jest długa, są to między innymi firmy z branży finansów i rachunkowości, prawnicy, ale także handlujący samochodami lub nieruchomościami oraz bukmacherzy. Warto skontaktować się z ekspertami i zweryfikować, czy przeciwdziałanie praniu pieniędzy nie dotyczy również Twojej branży. Jak wcześniej wspomniano, kary mogą być dotkliwe, łącznie z całkowitym zakazem wykonywania dotychczasowego zawodu.

przeciwdziałanie praniu pieniędzy chroni uczciwych przedsiębiorców

Gdzie szukać pomocy?

Przepisy nałożone przez ustawodawcę nawet niektórym fachowcom mogą wydawać się skomplikowane. Na szczęście jednak powstały oferowane przez ekspertów usługi, które pomagają sprostać tym wymaganiom. Produkty takie jak iAML to kompleksowe formy doradztwa, szkoleń i wzorcowych procedur, które pomogą wprowadzić przeciwdziałanie praniu pieniędzy również w Twojej firmie. Dopasowując swoje działania do wymagań prawnych zyskuje się nie tylko gwarancję pozytywnego przejścia kontroli, ale również ochronę przed oskarżeniami o udział w nielegalnych procederach i zabezpieczenie przed oszustwami. Odpowiedź na pytanie „czy warto?” jest więc w tym wypadku bardzo prosta.