Przewijaki dziecięce – wymysł rynku czy rzeczywista potrzeba?

Przewijaki dziecięce – wymysł rynku czy rzeczywista potrzeba?

21 marca, 2019 Wyłączono przez AD

Wydawać by się mogło, że przewijaki dziecięce to tak naprawdę zbędny element wyposażenia pokoju dziecięcego – przecież można zmienić dziecku pieluszkę na łóżku, na kocyku czy w dowolnym innym miejscu. Mimo to w pierwszej wyprawce przyszłych rodziców bardzo często znajduje się taki produkt: jaka jest tego przyczyna? Czy rzeczywiście warto? Co kieruje osobami, które decydują się zakup na zakup przewijaków dziecięcych?

Dlaczego warto?

Jednym z głównych powodów, które wymieniają posiadacze przewijaków, jest jedna konkretna potrzeba: wygoda. Rodzice często skupiają się bardziej na atutach praktycznych niż np. estetycznych (choć te też w przypadku tego akcesorium są ważne) – jednak przewijaki dziecięce coraz częściej umożliwiają spełnienie obu rodzajów potrzeb. Warto mieć to na uwadze na przykład jeśli w pokoiku niemowlaka nie ma już miejsca na kolejny mebel i trzeba go ustawić w innej części domu.

 

Przewijaki dziecięce w formie komód czy półek to popularne rozwiązanie

Przewijaki dziecięce: krótki przewodnik po modelach

Nawet jeśli jako przyszli rodzice założyliśmy, że zakupimy jeden z dostępnych przewijaków dziecięcych, pozostaje jeszcze pewna – naprawdę istotna – kwestia, czyli wybór odpowiedniego modelu.

Jaki sprawdzi się najlepiej? Półko przewijak daje możliwość przechowywania kosmetyków, pieluszek i tym podobnych akcesoriów dziecięcych w jednym miejscu. Jest to niewątpliwy plus – uporządkowanie chaosu kosmetyków dla niemowlaka to prawdziwe wyzwanie. Z kolei przewijaki dziecięce nakładane na łóżeczko pozwalają na większą mobilność. Wybór zależy od wielu aspektów: od potrzeb rodzica, preferencji czy budżetu, jaki chce przeznaczyć na zakup nowego mebelka.