Przeziębienie u noworodka – jak szybko i skutecznie pozbyć się choroby?

Przeziębienie u noworodka – jak szybko i skutecznie pozbyć się choroby?

26 września, 2019 Wyłączono przez MS

Przeziębienie u noworodka to uciążliwa sytuacja zarówno dla maluszka, jak i jego rodziców. Choroba u małego dziecka zawsze wymaga konsultacji z pediatrą, gdyż może ona prowadzić do szeregu poważnych infekcji i komplikacji. Właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, jak szybko rozpoznać pierwsze objawy przeziębienia, a także jak skutecznie je leczyć. Serdecznie zapraszamy!

Jak rozpoznać przeziębienie u noworodka?

Przeziębienie u noworodka należy zawsze skonsultować z pediatrą, by nie doprowadzić do poważnych powikłań i infekcji

Do pierwszych objawów przeziębienia u noworodka należą: katar, zaczerwieniony obszar wokół gardła, a także stan podgorączkowy. Dziecko staje się rozdrażnione i ma gorsze samopoczucie, do tego dochodzi również senność, osłabienie organizmu, a także marudzenie, czy płaczliwość. U maluchów bardzo częstym objawem przeziębienia jest również sapka, czyli rodzaj kaszlu, który utrudnia dziecku swobodne oddychanie. Szybkie rozpoznanie powyższych objawów pozwala podjąć odpowiednie leczenie i nie doprowadzić do wielu poważnych infekcji. Właśnie dlatego, należy uważnie obserwować maluszka i przy podejrzeniu przeziębienia bezzwłocznie udać się do lekarza.

Leczenie przeziębienia u dziecka

Tak, jak już wspomnieliśmy w leczeniu przeziębienia u noworodka istotne jest szybkie rozpoznanie objawów, dzięki którym łatwiej nam wyleczyć dziecko i zapobiec rozwojowi groźnych infekcji. Jeśli maluszkowi dokucza uciążliwy katar, warto skorzystać z rekomendowanej przez rodziców i lekarzy metody 3 kroków, która polega na rozrzedzaniu zalegającej w nosku wydzieliny i odciąganie jej za pomocą specjalnego aspiratora do nosa. W leczeniu przeziębienia u dzieci warto postawić na sprawdzone i naturalne metody, które szybko pozwolą mu wrócić do zdrowia!