Jak przygotować wyprawkę dla noworodka? – 4 niezbędniki

Jak przygotować wyprawkę dla noworodka? – 4 niezbędniki

22 września, 2019 Wyłączono przez JP

Atmosfera podekscytowania (ale i lekkie nerwy) towarzyszą zwykle przyjęciu nowego członka rodziny w domowe progi. Młodzi rodzice (podobnie jak ci doświadczeni), martwią się zwykle i zachodzą w głowę: w jaki sposób pomóc swojej pociesze w pierwszych tygodniach życia i o czym nie zapomnieć, projektując przyjazne najmłodszym wnętrzem. Jeśli zastanawiasz się jak przygotować wyprawkę dla noworodka, to poradnik stworzony właśnie dla Ciebie!Radzimy jak przygotować wyprawkę dla noworodka

Noworodek w drodze – co zabieramy z domu?

Torba, którą każdy rodzic powinien zabrać ze sobą do szpitala to właśnie ta owiana aurą tajemniczości wyprawka. W zależności od fantazji i chęci rodzica, może być rozbudowana lub raczej skromna, zawierająca kilka podstawowych produktów. Warto jednak pamiętać, by przygotować ją na kilka tygodni przed porodem, na wypadek wcześniejszego rozwiązania.

Jak poprawnie przygotować wyprawkę dla noworodka?

W jej skład, niezmienne, powinny wchodzić:

  1. pieluchy jednorazowe. Używane przez mamy i położne. Jedynie w awaryjnych sytuacjach rodzice mogą liczyć na pomoc szpitala. Na co dzień korzystać będziemy z tych przyniesionych z domu. Istotne jest to w szczególności dla młodych rodziców, którzy w ten sposób mogą nauczyć się ich właściwej aplikacji.
  2. Chusteczki i niezbędne kosmetyki. Mowa tutaj o talku pudrowym, który uchroni przed otarciami delikatnej skórki malucha.
  3. Ubranka, czyli pajace (body w chłodniejsze miesiące) oraz czapeczki.
  4. Pieluchy wielorazowe, którymi ocierać będziemy buzię malucha lub rączki.

Oprócz nich, zabrać można również balsamy i kosmetyki do kąpieli (jeśli pobyt w szpitalu jest wydłużony). Jak poprawnie przygotować wyprawkę dla noworodka podpowiedzą również położne i doświadczone mamy.