Psychoterapia grupowa – szkic praktyki

Psychoterapia grupowa – szkic praktyki

27 maja, 2018 Wyłączono przez GZ

Czym jest psychoterapia grupowa

Mowa o psychoterapii grupowej oferowanej przez Instytupsychoterapia grupowa akurat Rorschacha nie robi ale co tamt Integralnej Psychoterapii Gestalt, a zatem prowadzonej zgodnie z założeniami teoretycznymi oraz wskazaniami praktycznymi właściwymi dla tej konkretnie szkoły psychoterapii – grupowej i nie tylko, bo również indywidualnej. Jakie cele stawia sobie psychoterapia grupowa, od kogo jest kierowana – o tym w poniższym tekście.

Cele są rozmaite. Przede wszystkim jest to jednak poprawa stosunków z innymi osobami – szczególności z osobami bliskimi, jak również osiągnięcie satysfakcjonującego kontaktu z samym sobą! To ostatnie powiązane jest w pewnej, niemałej mierze z kontaktem z własnym ciałem. To jest zresztą jedna z form psychoterapii grupowej.

Formy tejże

oto coś z psychoterapii grupowej, czyli papa Freud

Jedną jednak z podstawowych form, oferowanych przez specjalistów pracujących w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, jest  terapeutyczna grupa stacjonarna. Jest to technika skierowana do osób dorosłych.

Celem, zarówno terapeutycznym, jak i tym, który interesuje osoby przychodzące do Instytutu z zamiarem skorzystania z terapii, jest zmiana w obszarze emocji oraz, co jest powiązane, relacji międzyludzkich. To jest z kolei umożliwione przez zwiększającą się świadomość elementów własnych relacji z innymi ludźmi.

Więcej o psychoterapii grupowej, prowadzonej w Instytucie Gestalt, można przeczytać pod tym linkiem:

www.gestalt.edu.pl/psychoterapia_grupowa.html