Restauracja Imielin – przysmaki kuchni śląskiej

Restauracja Imielin – przysmaki kuchni śląskiej

21 lipca, 2016 Wyłączono przez J O

Tradycyjna kuchnia Śląska jest obfita w wiele pysznych i ciekawych dla osób z poza regionu dań. Niewątpliwie jest to kuchnia wymagająca. Wymaga czasu, cierpliwości i odrobinę kulinarnych zdolności. Wiele potraw jest niezwykle czasochłonnych, jednak efekt końcowy rekompensuje ciężką pracę. Restauracje serwujących śląskie przysmaki jest naprawdę sporo. Jednak tak, jak w przypadku każdej innej kuchni, warto wiedzieć gdzie pójść, by zakosztować najlepszych specjałów. Sprawdźmy, która restauracja w okolicach miasta Imielin jest godna polecenia.

Śląska kuchnia dla niewtajemniczonych

Restauracja Imielin - śląska kuchnia

Każdy region polski posiada swoje niepowtarzalne tradycje, historię, akcent, a także i kuchnię. Odkrywanie tych wszystkich aspektów poszczególnych części naszego kraju może okazać się niezwykle intrygującym zajęciem. Czasami nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec Europy by spotkać się z zupełnie odmienną kulturą oraz tradycjami. Niezwykle ciekawym i z pewnością wyróżniającym się miejscem w Polsce jest Śląsk. Tradycyjna śląska kuchnia jest nadal kultywowana przez olbrzymią cześć śląskich rodzin. Niedzielny obiad bez śląskich klusek, rolady i kapusty gości co tydzień w wielu domach, niezależnie od dostępności dań i produktów z całego świata.

Restauracja Imielin – tradycja i nowoczesność

Restauracja w Imielinie

Ponieważ śląska kuchnia wymaga sporo czasu na jej przygotowanie, bardzo dobrą alternatywą jest restauracja. Imielin nie niewielkie miasto w województwie śląskim, leżące w okolicach Katowic czy Mysłowic. I to właśnie w tym ostatnim mieści się restauracja serwująca przepyszną tradycyjną kuchnię śląską. Carpe Diem, to miejsce, w którym łączy się tradycyjne smaki z nowoczesnością ich podania i prezentacji. Dodatkowo, w kracie znaleźć można potrawy kuchni europejskiej, w tym przede wszystkim włoskiej.

Jesteś już głodny? Wstąp do:

Restauracja Carpe Diem
ul. Ziętka 52a
41-400 Mysłowice
32 223 42 11
info@restauracja-carpediem.pl
restauracjacarpediem.pl