Rolki dla dzieci – aktywne spędzanie czasu przez najmłodszych

Rolki dla dzieci – aktywne spędzanie czasu przez najmłodszych

10 maja, 2017 Wyłączono przez KF

Nie chcesz, żeby Twoje dziecko spędzało długie godziny przed komputerem i zależy Ci na tym, aby spędzało czas aktywnie? Zastanów się nad zakupem sprzętu sportowego, który zachęci Twojego malucha do wyjścia na podwórko. Warte rozważenia są rolki dla dzieci.

Rolki dla dzieci – zabawa dla najmłodszych

Dzieci szybko nabywają nowe umiejętności. Właśnie dlatego to najczęściej dzieci uczy się jazdy na rowerze. Coraz bardziej popularne stają się obecnie rolki. Również nauka jazdy na rolkach przychodzi dzieciom znacznie łatwiej niż dorosłym, ponieważ uczą się jazdy w formie zabawy. Sportowe rolki dla dzieci są dostępne w różnych kolorachRolki dla dzieci mają pozytywny wpływ na koordynację ruchową i pomagają w utrzymywaniu równowagi. Dzięki nim najmłodsi chętnie wyjdą na zewnątrz i zrezygnują z ciągłego wpatrywania się w ekran telewizora, tableta lub komputera.

Kiedy rozpocząć naukę jazdy dziecka na rolkach?

Zastanawiasz się pewnie iluletnie dziecko można zacząć uczyć jazdy na rolkach. Dziecko przede wszystkim musi bardzo dobrze opanować chodzenie. Wiek 3,5 do 4 lat to raczej najwcześniej kiedy można kupić maluchowi pierwsze rolki. Wszystko jednak zależy od indywidualnych predyspozycji. Naukę jazdy warto rozpoczynać powoli i cierpliwie. Warto już po kilku minutach jazdy robić przerwy, aby zdjąć rolki ze stóp i rozluźnić stopy. Starsze dzieci są w stanie dłużej wytrzymać na rolkach. Pamiętajmy o tym, że rolki dla dzieci to świetna zabawa, ale trzeba zadbać o odpowiednie ochraniacze.

Rolki dla dzieci mogą rozwinąć pasję

Rolki dla dzieci a rosnąca stopa

Stopy kilkuletniego dziecka rosną szybko, co może budzić opory części rodziców przez zakupem rolek dla dzieci. Jest to spowodowane obawą, że rolki to wyłącznie „zabawka” na jeden sezon, bo w kolejnym roku będą już za małe. Nie musi to być prawdą, ponieważ na rynku dostępne są rolki regulowane. Umożliwiają one dostosowanie wielkości do rozmiaru stopy malucha zazwyczaj o 3 do 5 rozmiarów. Jest to uzależnione od konkretnego modelu oraz producenta. Wybierz koniecznie dobrej jakości rolki, aby dziecko mogło czerpać maksimum frajdy z jazdy.

 

Rolki dla dzieci kupisz w:
ABA Sport
725 206 255
kontakt@aba-sport.pl