Rosół dla niemowlaka – rozszerzanie diety u dziecka

Rosół dla niemowlaka – rozszerzanie diety u dziecka

21 marca, 2019 Wyłączono przez MS

Rozszerzanie diety u dzieci możemy zacząć już po ukończeniu szóstego miesiąca życia. Ważne jest, aby robić to stopniowo, zaczynając od niewielkiej ilości warzyw, takich jak: marchewka czy ziemniaki, a następnie dodając do tego owoce i inne produkty, takie jak chleb czy jajko. Wiele mam zastanawia się czy rosół dla niemowlaka to odpowiednie danie, dlatego w dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Serdecznie zapraszamy!

Rosół dla niemowlaka – czy dzieciom można podawać to danie?

Rosół dla niemowlaka - sprawdź czy możesz podawać to danie swojemu dziecku

Rosół to pożywne i rozgrzewające danie, które bardzo często jemy w trakcie przeziębienia czy grypy, aby poczuć się lepiej i zyskać dużo energii. Jednak rosół dla niemowlaka może okazać się bardzo silnym alergenem, ze względu na obecność mięsa w tym posiłku. Zupki dla niemowlaka powinny składać się wyłącznie z warzyw. Jeśli jednak chcesz dodać do nich mięso powinieneś ugotować je osobno i dodać do posiłku na samym końcu. Pamiętaj o tym, by przygotowując rosół, a także jakąkolwiek inną potrawę wybierać sprawdzone, naturalne składniki, które nie wywołają reakcji alergicznych ani innych niepożądanych skutków u dziecka.

Gdzie szukać porad dotyczących żywienia u dzieci?

Mnóstwo cennych wskazówek i informacji dotyczących diety dziecka znajdziesz na blogu Katarek. Warto zapoznać się z wpisem o tym od kiedy można podawać rosół dla niemowlaka, jajko czy chleb, rozwiano w nim bowiem wiele wątpliwości na temat tego co można podawać dziecku, a czego lepiej unikać. Sprawdźcie sami!