Rozgałęzione aminokwasy BCAA – jakie korzyści płyną z ich stosowania?

Rozgałęzione aminokwasy BCAA – jakie korzyści płyną z ich stosowania?

18 grudnia, 2017 Wyłączono przez PK

Rozgałęzione aminokwasy BCAA są jednym z najczęściej stosowanych na siłowniach suplementów diety, co wiąże się z bardzo dużą ilością korzyści płynącymi z ich stosowania, które zostały poparte w wielu badaniach naukowych. Sprawdź co zyskasz wprowadzając do swojej diety tego typu suplementy!

W jakim celu stosowane są aminokwasy BCAA?rozgałęzione aminokwasy bcaa

Bardzo często zdarza się, że nasze regularne treningi oraz restrykcyjna dieta nie przynoszą zamierzonych efektów. Po dłuższym czasie pojawia się coraz częstsze zmęczenie oraz brak ochoty na ćwiczenia. Aminokwasy BCAA to suplementy diety, które przybywają wówczas z pomocą. Są to substancje, które pomagają radzić sobie ze zmęczeniem i zwiększają regenerację po treningową. BCAA to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych, które są egzogenne, co oznacza, że nie są wytwarzane przez organizm człowieka i muszą być dostarczane z zewnątrz. W związku z tym są bardzo ważnym elementem suplementacji każdego sportowca. Rozgałęzione aminokwasy BCAA mają bowiem bardzo duże znaczenie podczas budowy masy mięśniowej, a także podczas spalania tkanki tłuszczowej i radzenia sobie ze zmęczeniem po treningowym.

Stosowanie rozgałęzionych aminokwasów BCAA

Stosowanie aminokwasów BCAA przyniesie najlepsze efekty przede wszystkim rano, ponieważ zaraz po przebudzeniu zostaną aktywowane procesy rozpadu białek mięśniowych przez organizm, który będzie szukał rezerwowego źródła energii. Bardzo ważną porą będzie także czas przed rozpoczęciem treningu, kiedy będziemy chcieli przygotować nasz organizm do intensywnego wysiłku fizycznego. Wpłyną one wówczas na energetykę wysiłkową, dzięki czemu możliwe będzie zwiększenie efektywności treningu oraz zmniejszenie odczucia zmęczenia w trakcie jego trwania. Natomiast po zakończeniu treningu warto odczekać około 15 minut i dopiero po tym czasie zastosować rozgałęzione aminokwasy BCAA, ponieważ tyle potrzeba, aby nasze mięśnie zostały oczyszczone przez kortyzol z nagromadzonych podczas wysiłku fizycznego toksyn.