Rożki dla dzieci – w trosce o wygodę i bezpieczeństwo Twojego maluszka

Rożki dla dzieci – w trosce o wygodę i bezpieczeństwo Twojego maluszka

21 listopada, 2018 Wyłączono przez KO

Niezależnie od tego, czy sama kompletujesz wyprawkę dla noworodka, czy chcesz kupić coś koleżance, która spodziewa się malucha, powinnaś pamiętać o rożkach dla dzieci. To doskonała propozycja dla każdego rodzica, który chce zagwarantować niemowlakowi poczucie bezpieczeństwa i wygody. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni model.

Rożki dla dzieci – jak wybrać odpowiedni model?

Miękkie rożki dla dzieciPrzy wyborze elementów wyprawki powinnaś kierować się głównie założeniem, że noworodek na początku potrzebuje przede wszystkim ciepła i bliskości. Tak więc w tym przypadku najlepiej sprawdzą się kocyki, otulacze i wcześniej wspomniane już rożki dla dzieci. Na rynku jest dostępnych wiele modeli tego typu produktów. Przy wyborze tego idealnego zwróć uwagę w dużej mierze głównie na materiał, z którego został wykonany artykuł. Najlepiej, gdyby był hipoalergiczny i w jak największym stopniu naturalny. Wówczas będziesz mogła mieć pewność, że skóra bobasa nie zostanie podrażniona.

Miękkie i usztywniane rożki dla dzieci

Usztywniane rożki dla dzieciMożna wyróżnić kilka kategorii rożków dla dzieci. Najpopularniejszy podział to ten na usztywniane i miękkie. Różnica między nimi polega przede wszystkim na tym, że modele usztywniane mają z tyłu specjalną kieszonkę, w której znajduje się wkładka – najczęściej kokosowa lub z pianki. Wielu rodziców preferuje ten rodzaj rożków ze względu na większy komfort noszenia. To dobre rozwiązanie szczególnie w pierwszych miesiącach życia malucha, kiedy powinno się go trzymać głównie w pozycji leżącej. Zadbaj o wygodę swojego dziecka i podaruj mu poczucie bezpieczeństwa!