Rynek w zimie na starym zdjęciu – magiczny Kraków

Rynek w zimie na starym zdjęciu – magiczny Kraków

30 września, 2019 Wyłączono przez AD

Jak wyobrażasz sobie krakowski Rynek w zimie na starym zdjęciu? Zasypany śniegiem plac czy może opustoszałe miejsce, przez które nikt nie przemyka, bo mroźny wiatr wygląda zbyt groźnie? Są na nim gołębie czy one również poukrywały się w najgłębszych i najcieplejszych zakamarkach kamienic? Nie martw się – jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, pozwól, że pokażemy ci najpiękniejszą fotografię przedstawiającą taką sytuację. Jest uroczo i klimatycznie.

Krakowski klimat zimą

Warto wiedzieć, że Kościół Mariacki to jeden z najważniejszych punktów na mapie Krakowa. To właśnie tutaj przyjeżdżają co roku turyści z całego świata. Taki obiekt sakralny z wyjątkowym ołtarzem Wita Stwosza (czy też Veita Stossa) jest jednym z najpiękniejszych w całej Polsce. A jak wyglądał Rynek w zimie na starym zdjęciu? Z Kościołem Mariackim zasypanym śniegiem – zdecydowanie czarująco.

zdjęcie krakowa sukiennice rynek zimą

Rynek w zimie na starym zdjęciu – magia Krakowa

Inna nazwa wspomnianego wyżej Kościoła Mariackiego to Kościół Archiprezbiterialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Długa, ale zawierająca wszystkie kluczowe informacje. Pamiętaj, że to jeden z zarazem największych i najważniejszych kościołów całego Krakowa. Został wzniesiony w stylu gotyckim i jest owiany najróżniejszymi legendami – chociażby tą o nierównych wieżach. Budowano go na przełomie XIV i XV wieku. Został położony przy północno-wschodnim narożniku Rynku Głównego w Krakowie – i dlatego Rynek w zimie na starym zdjęciu wygląda tak dobrze w sercu miasta.