Segregacja odpadów 2019 – zmiany w Warszawie

Segregacja odpadów 2019 – zmiany w Warszawie

3 kwietnia, 2019 Wyłączono przez KO

Czy wiesz, jak wygląda segregacja odpadów 2019 na terenie Warszawy? W tym roku weszły pewne zmiany, do których wszyscy mieszkańcy powinni się dostosować, by uniknąć kar nałożonych przez nich na urząd miejski. Nowe przepisy wynikają z rozporządzenia wydanego przez Ministra Środowiska. By zwiększyć świadomość mieszkańców w tej kwestii, miasto planuje poprowadzenie kampanii informacyjnej.

Inna segregacja odpadów od 2019 roku

Segregacja bioodpadów 2019 - na czym polega?Owa rewolucja dotycząca segregacji odpadów w 2019 roku trwa już właściwie od kilku miesięcy. Obejmuje on zmiany chociażby w przypadku samych pojemników na śmieci. To tzw. pięciopojemnikowy system: na metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, bio i odpady zieszane. Wspomniane bioodpady to nowość i najprościej mówiąc, to po prostu resztki kuchenne bez tych pochodzenia zwierzęcego, tłuszczu i kości. Co ważne, wszystkie zmiany są wprowadzane stopniowo.

Jak segregować odpady komunalne?

Obecnie pojemniki na papier to te oznaczone niebieską naklejką, na metale i tworzywa sztuczne – żółtą, na szkło – zieloną, natomiast wszystkie śmieci, które dotychczas trafiały do czarnego pojemnika, czyli tzw. zmieszane, będą dodatkowo podzielone na odpady bio (brązowa naklejka) i pozostałe (czarna naklejka). Segregacja odpadów w 2019 roku nieco się zmieniła, jednak ze względu na system stopniowego wdrażania nowych przepisów mieszkańcy powinni dobrze sobie z tym poradzić. Zadbaj o środowisko, uniknij kar!