Service design – na czym polega projektowanie usług?

Service design – na czym polega projektowanie usług?

6 marca, 2019 Wyłączono przez WU

Service design stał się w ostatnim czasie bardzo popularnym terminie w sferach biznesowych. O designie mówiło się od dawna. Mieliśmy wtedy jednak na myśli realne, fizyczne przedmioty, jak krzesło czy samochód. Czasem też mowa była o designie pomieszczeń. Chodziło we wszystkich tych określeniach o takie zaprojektowanie rzeczywistości, aby końcowy produkt był jak najlepszy zarówno pod kątem użytkowym, jak i estetycznym.

Service design – jak zaprojektować strzyżenie?

Service design wymaga bardzo dobrej orientacji w potrzebach oraz preferencjach klientów.Teraz jednak mówi się także o projektowaniu usług. Co to jednak znaczy? Można zaprojektować salon fryzjerski albo nowy model bardziej precyzyjnych lub wydajnych nożyczek. Ale projektować usługę? Okazuje się, że taka potrzeba jak najbardziej istnieje, szczególnie w przestrzeni wirtualnej. Zanim taki jegomość usiądzie na fotelu i zażyczy sobie strzyżenia, najpierw musi znaleźć dany salon i umówić się na wizytę. Zrobi to oczywiście za pomocą smartfona, ale czy będzie musiał dzwonić i czekać, aż Pani Krysia znajdzie wolny termin w zeszycie, czy zrobi to przez specjalną aplikację, to już zależy od tego, czy zdecydujemy się na service design.

Nie tylko projektowanie usług

Nasza praca poprzedzona jest badaniami ux i audytowaniem stanu usług. Oferuemy bardzo szeroki zakres usług nie tylko z zakresu service design, lecz także projektowania stron internetowych, aplikacji typu SaaS i innych narzędzi sprzedażowych. Odwiedź naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz wiele naszych szeroko nagradzanych realizacji.