Sieczki nuba equi – dlaczego jej stosowanie jest ważne?

Sieczki nuba equi – dlaczego jej stosowanie jest ważne?

16 czerwca, 2020 Wyłączono przez DB

Z naszego artykułu dowiesz się czym są sieczki nuba equi i dlaczego jest powszechnie stosowana w planowaniu diety dla koni. Interesuje Cie takowa tematyka? Przeczytaj!

Sieczka a końska dieta

W przypadku planowania różnorodnego jadłospisu wierzchowca musimy brać pod uwagę mnóstwo elementów, które będą składać się na to jak owa dieta będzie się przedstawiać. Otóż oczywistym jest, iż zróżnicowana dieta z dobrej jakości produktów jest bardzo korzystny dla koni. Niemniej jednak warto także zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju dodatki, które dostępne są na rynku. Jednym z nich są sieczki nuba equi .

horses 3747374 640

Sieczki nuba equi

Sieczka jest to element, który składa się z drobno pociętej, wysokiej jakości słomy lub też siana. Sieczkę dodajemy do owsa lub granulatu co ma zmusić wierzchowca do dokładniejszego i jednocześnie powolniejszego przeżuwania. Taki zabieg ma również wpływ na fakt, iż sam czas posiłku wydłuża się co najmniej dwukrotnie. Dzięki temu ziarno rozgniatane przez końskie zęby trafia do żołądka w korzystniejszych, mniejszych porcjach. Ma to znaczenie przy lepszym wchłanianiu się składników zawartych w dobrej paszy. Sieczki nuba equi a także inne jej rodzaje, warto kupować w sieci. Znajdziesz je na przykład w dedykowanym sklepie internetowym Animalia, który specjalizuje się w produktach zoologicznych.