Skoki ze spadochronem – jak się do nich przygotować?

Skoki ze spadochronem – jak się do nich przygotować?

22 grudnia, 2017 Wyłącz przez PK
Pomyśl jak wspaniale byłoby móc poszybować w powietrzu i spojrzeć na ziemię z lotu ptaka! Teraz to możliwe! Skoki ze spadochronem są coraz częściej wybieraną przez wiele osób formą rozrywki. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed tym jak zdecydujesz się na swój pierwszy skok!

Czy skoki spadochronowe są dla każdego?

Skoki ze spadochronem przeznaczone są tak naprawdę dla każdego, nawet dla osób niepełnoletnich oraz seniorów. Jedynym wymaganiem jest, aby nasz odważny ochotnik miał co najmniej 120 cm wzrostu. Tak naprawdę nawet osoby o nieco gorzej kondycji mogą zdecydować się na tego rodzaju rozrywkę. Jedynymi przeciwwskazaniami są poważne kłopoty z kręgosłupem i zakaz uprawiania sportów, które grożą kontuzjami, a także kandydaci chorzy na osteoporozę. Ze skoków spadochronowych powinny zrezygnować również osoby, które mają poważne problemy z układem oddechowym czy układem krwionośnym oraz chore na epilepsję. Oczywistym jest również zakaz wykonywania skoków ze spadochronu będąc pod wpływem środków odurzających. Decydując się na skok nie potrzebujemy żadnego zaświadczenia lekarskiego, jednak w związku z tym konieczne jest podpisanie oświadczenia, w którym bierzemy całą odpowiedzialną z nim związaną na siebie.
skoki ze spadochronem

Jak się przygotować przed swoim pierwszym skokiem?

Pierwszy skok zawsze jest wykonywany w tandemie z doświadczonym już instruktorem, który na początku dokładnie informuje początkującego o przebiegu całego lotu. Jeżeli tylko odważysz się na ten pierwszy krok i zdecydujesz się na swój pierwszy skok spadochronowy niczym nie musisz się martwić, a jedynie dać ponieść się emocjom, które bez wątpienia są ogromne! A jeżeli już za pierwszym razem połkniesz bakcyla i pokochasz skoki ze spadochronem możesz zapisać się na specjalne szkolenie AFF, które umożliwi Ci wykonywanie ich samemu w przyszłości!