Skuteczna izolacja akustyczna – panele akustyczne kolec

Skuteczna izolacja akustyczna – panele akustyczne kolec

16 czerwca, 2021 Wyłączono przez P K E

Niektóre pomieszczenia z różnych względów wymagają zastosowania specjalnych materiałów dźwiękochłonnych. Najczęściej tyczy się to profesjonalnych przestrzeni nagraniowych, lecz nie tylko. Jedną z dostępnych opcji są panele akustyczne kolec. Czy się charakteryzują i kiedy warto je zastosować? Sprawdź!

Właściwości i charakterystyka paneli wyciszających

Najpopularniejszym,a zarazem skutecznym sposobem na wyciszenie wnętrza danego pomieszczenia jest zainstalowanie w nim pianki akustycznej z odpowiedniego materiału, która ze względu na swoją szczególną budowę prowadzi fale dźwiękowe wgłąb materiału, gdzie są pochłaniane przez piankę. Panele akustyczne kolec to jedno z najchętniej stosowanych rozwiązań tego typu. Jest wyjątkowo prosta w montażu, gdyż można przymocować ją bezpośrednio do ściany za pomocą przeznaczonego do tego celu specjalnego kleju. Redukują dudnienie, są uniwersalne i nie kruszą się z czasem.

soundproofing foam panel close up
Panele akustyczne kolec.

Kiedy warto zastosować panele akustyczne kolec?

Gąbka akustyczna ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie wykorzystywana jest w różnych sytuacjach i pomieszczeniach. Panele akustyczne kolec najczęściej spotkać można w profesjonalnych studiach nagraniowych lub słabo umeblowanych wnętrzach, ale to nie wszystko. Z powodzeniem wykorzystuje się je także do wytłumiania skrzyń basowych i kolumn głośnikowych, do wyrównania ciśnienia, a tym samym w celu wygłuszenia i akustyki pomieszczeń, a nawet wykłada się nimi skrzynie transportowe. Prawidłowo zamontowane panele akustyczne kolec znacząco poprawiają jakość dźwięku, ale także komfort przebywania w danym miejscu. Skracają pogłos i redukują dudnienie, a specyficzna forma pozostawia duże pole do popisu w zakresie zadbania o wizualną stronę ich wykorzystania.