Sofy loft – mebel do otwartej przestrzeni

Sofy loft – mebel do otwartej przestrzeni

18 września, 2019 Wyłączono przez EM

Sofy loft, to rodzaj mebli, który nadaje wnętrzu wyjątkowo klimatu. Ale zacznijmy od tego jak powstał styl loft. Apartamenty na poddaszu po raz pierwszy stały się popularne, gdy artyści przejęli stare przestrzenie przemysłowe, aby wykorzystać je jako pracownie i domy (czasem nielegalnie). Często sprzedawano je jako takie, i dlatego nadal widoczne są ślady z poprzedniego życia, takie jak odsłonięta cegła, posadzka, masywne windy i wiele innych. W ciągu ostatniego stulecia nabywcy naprawiają te ogromne przestrzenie i sprzedają je jako mieszkania. Klasyczne lofty mają wysokie sufity, duże okna i duże otwarte pomieszczenia, z niewieloma ścianami oraz meble typu np. sofy loft. Ciężar konstrukcji jest podtrzymywany przez kolumny.

fotel masujący w hotelowym spa

Sofy loft jako dodatek do dużej przestrzeni

Aranżując mieszkaniu w stylu loft należy zwrócić uwagę na dużą przestrzeń do zagospodarowania. Odpowiedni wybór mebli ma tutaj kluczowe znaczenie. Sofy loft dodają niepowtarzalnego klimatu zwłaszcza w połączeniu z innymi designerskimi meblami. Pomieszczenia loft charakteryzują się dużą powierzchnią, która należy umiejętnie urządzić. Sofy loft nadają się zarówno dla zwolenników surowego stylu, jak i bardziej przytulnego lokum.

Loft jako miejsce pracy

Jako biuro, loft zapewnia idealny warsztat z dala od wszelkich domowych zakłóceń i z tego powodu wiele osób decyduje się zamienić swoje lofty w miejsca nauki. Jest to opcja dla osób, które cenią sobie spokój oraz niesztampowe wykończenie wnętrz i przestrzeni.