Środki do dezynfekcji – z jakich warto korzystać?

Środki do dezynfekcji – z jakich warto korzystać?

16 października, 2020 Wyłączono przez A S

Obecne czasy przyniosły nam okres pandemii. Nic dziwnego, że chcemy jak najlepiej chronić siebie i swoje rodziny. Warto więc korzystać na co dzień z dezynfekcji. Jakie środki do dezynfekcji sprawdzą się w jakich sytuacjach? Podpowiadamy!

Środki do dezynfekcji rąk

Obecnie, w związku z zagrożeniem koronawirusem, każdy z nas stara się utrzymać bardzo wysoki poziom higieny. Konieczne jest częste mycie rąk, noszenie maseczki ochronnej, a także właśnie stosowanie środków do dezynfekcji. Jednym z najważniejszych preparatów, który warto mieć zawsze przy sobie (np. w kieszeni czy torebce), jest żel bądź spray do odkażania rąk. Ich głównym składnikiem jest alkohol etylowy, benzylowy lub izopropylowy. Takie środki do dezynfekcji działają bakteriobójczo i antyseptycznie. Powinno się korzystać z nich po dotknięciu powierzchni dostępnych publicznie, np. w biurze, komunikacji miejskiej, czy sklepie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ często mimowolnie dotykamy dłońmi twarzy przenosząc na nią zarazki.

Inne preparaty dezynfekujące

Oprócz środków do dezynfekcji rąk, warto korzystać także z innych preparatów odkażających. Na co dzień doskonale sprawdzą się różnego rodzaju płyny do dezynfekcji powierzchni, a także odkażające środki czyszczące i piorące. Po powrocie do domu dobrze jest od razu zmienić ubrania na świeże, a noszone wyprać w 60 stopniach Celsjusza z użyciem odpowiedniego proszku. Możemy również zaopatrzyć się w spray dezynfekujący i wykorzystywać go podczas rozpakowywania zakupów przyniesionych ze sklepu. Warto pamiętać o dokładnym myciu owoców i warzyw, a także odpowiedniej obróbce mięsa.