
Stocki magazynowe – czym są i jak się ich pozbyć?
8 sierpnia, 2018Z zalegającymi w magazynach stockami borykają się najczęściej producenci ubrań, którzy ze względu na mniejszy popyt lub zmieniające się trendy, nie są w stanie sprzedać partii produktów, które wyprodukowali.
Stocki – zmora wielu zakładów produkcyjnych
Z nadwyżką borykają się jednak również właściciele przedsiębiorstw żywnościowych, hurtownicy i pośrednicy, którzy przeszacowali swoje siły lub nieodpowiednio zainwestowali pieniądze. Stocki magazynowe powodują problemy nie tylko ze względu na problemy ze sprzedażą dóbr. Największą bolączką posiadaczy nadwyżek jest brak miejsca w magazynach, a tym samym duże problemy z wprowadzeniem i produkcją nowej partii dóbr.
Jak radzić sobie ze stockami magazynowymi?
Jeśli mamy pewność, że w żaden sposób nie będziemy w stanie sprzedać wybranego towaru detalicznie, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy pomogą uporać się z tym kłopotliwym problemem. Stocki magazynowe można szybko wycenić i sprzedać, oczywiście w nieco niższej cenie niż pierwotna wartość produktu. Warto jednak opróżnić nieco miejsca i przygotować przestrzeń do dalszej produkcji. Pierwszym etapem będzie zapewne wycena oferowanego towaru. Przesłanie dokumentacji i specyfikacji, w szczególności w przypadku urządzeń technicznych, sprawi, że proces przebiegnie sprawniej. Specjalista może poprosić również o próbkę towaru, aby dokładnie przebadać jego jakość i właściwości. Firmy tego typu najczęściej transportują towar na własną rękę, aby w bezpieczny sposób przewieźć Twoje dobra w wyznaczone miejsce.