Stoły bankietowe – jakie najlepiej sprawdzą się na weselu?

Stoły bankietowe – jakie najlepiej sprawdzą się na weselu?

30 września, 2020 Wyłączono przez A S

Planowanie ślubu to nie tylko bardzo ekscytujący i szczęśliwy czas, lecz także nie lada wyzwanie. Trzeba wtedy podjąć wiele decyzji, które mogą zaważyć na tym, czy zabawa będzie dokładnie taka, jaką sobie wymarzyliście. Nie wiesz na jakie stoliki na sali się zdecydować? Sprawdź kiedy lepiej wybrać okrągłe stoły bankietowe, a kiedy prostokątne!

Stoły bankietowe okrągłe

W wielu krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych, okrągłe stoły to standard na weselach. W Polsce tak naprawdę dopiero zaczynają się na nich pojawiać. Ich największą zaletą jest zdecydowanie bardzo elegancki i szykowny wygląd. Doskonale prezentują się na zdjęciach, szczególnie z odpowiednio dobranymi dekoracjami. Ponadto, dzięki swojemu kształtowi zapewniają każdemu z gości taką samą pozycję przy stole. Oznacza to, iż rozmówcy mogą z każdą osobą przy stole utrzymać kontakt wzrokowy i prowadzić swobodną rozmowę. Tego typu stoliki zapewniają więc kameralną atmosferę i komfort. Ich kolejną zaletą jest oczywiście również fakt, iż każdy ma swobodę poruszania się. Są one bowiem odsunięte od siebie na tyle, że można spokojnie się między nimi przemieszczać.

A może prostokątne?

Prostokątne stoły bankietowe to zdecydowanie klasyka na weselach. Jakie są ich zalety? Po pierwsze, zmieści się przy nich o wiele więcej osób. Będą więc niezastąpione szczególnie na ślubach, na które zapraszani są liczni goście. Ponadto, decydując się na tego rodzaju stoliki, nie będziemy mieć problemu z rozmieszczeniem gości. Nie będziemy musieli bowiem dzielić ich na mniejsze grupki. Możemy dzięki temu można zrezygnować z winietek. Przy stołach okrągłych są one nieuniknione, ze względu na podział gości na konkretne grupki, musimy w jakiś sposób przypisać ich do danego stolika.