Studia informatyczne – dla kogo jest ten kierunek?

Studia informatyczne – dla kogo jest ten kierunek?

27 lutego, 2019 Wyłączono przez WU

Wybór odpowiedniego kierunku studiów spędza sen z powiek wielu młodym ludziom i ich rodzicom. Wielu zastanawia się nad tym, na jakie tory ukierunkować swoją karierę zawodową. Choć obecnie wizja bezrobocia nie wisi nad absolwentami, to perspektywa kiepsko płatnej pracy już tak. Wszelkie prognozy i raporty jako zawód przyszłości wskazują programistę. Dlatego jedną z najrozsądniejszych opcji będą studia informatyczne.

Studia informatyczne a znajomość matematyki

Studia informatyczne - czy dam sobie radę, nie znając matematyki?Oczywiście, wiele osób taka propozycja nie przejdzie nawet przez myśl. Informatyka uchodzi za bardzo trudną i wymagającą dyscyplinę. Jest to wielu przypadkach prawda, ale dzieje się tak głównie na uczelniach, na których studia informatyczne są przeładowane teorią, a więc abstrakcyjnymi matematycznymi podstawami. Są one jak najbardziej potrzebne i przydatne wybitnym specjalistom, ale nie pięćdziesięciotysięcznej rzeszy programistów, których obecnie brak jest na polskim rynku pracy.

Tyle różnorodnych dróg i ścieżek

Musimy pamiętać, że obecnie informatyka to bardzo szeroka dziedzina, w których mieszczą się różnorodne specjalizacje. Jeśli ktoś się nie czuje tytanem matematyki, ma za to zdolności estetyczne, śmiało może pójść w kierunku frontendowego dewelopera. I choć studia informatyczne będą wymagały przebrnięcia przez mniej przydatne czy trudniejsze przedmioty, warto szukać takich uczelni, które oferują jak największe dopasowanie kierunku do potrzeb i przedkładają praktykę nad abstrakcyjne teorie.