Studia podyplomowe po licencjacie – alternatywny pomysł na przyszłość

Studia podyplomowe po licencjacie – alternatywny pomysł na przyszłość

18 lipca, 2018 Wyłączono przez DB

Zbliża się październik. Wyniki z tegorocznych matur mamy dawno za sobą, większość osób już wybrała kierunki studiów oraz dowiedziała się czy w tym roku uda im się dostać na wymarzony kierunek, czy też nie. Dziś mowa będzie o studentach, którzy w czerwcu uzyskali tytuł licencjata, bądź uzyskają go we wrześniu.

Magisterka czy też nie?

Wielu z tych młodych osób, zastanawia się czy kontynuować edukację, na wybranym trzy lata wstecz kierunku. Niektórzy wybierają pokrewne kierunki jak na przykład dla dziennikarza filmoznawstwo, bądź dla licencjata z zarządzania marketing w biznesie. A co z tymi, którzy nie mają szczęścia i nie chcą kontynuować nauki na magisterce, z sobie tylko znanych powodów? Duży odsetek młodzieży decyduje się na zaprzestanie nauki na poziomie licencjatu i skupieniu się na pracy. Budowaniu ścieżki kariery i dobywaniu doświadczenia. Nie ma tu czasu na trudne studia magisterskie oraz pisanie pracy, która jest jeszcze bardziej wymagająca niż ta licencjacka.

studia podyplomowe po licencjacie

Studia podyplomowe po licencjacie

Dla tych z was, którzy skończyli licencjat, chcą się i uczyć i pracować proponuję studia podyplomowe po licencjacie. Posiadają skondensowany program nauczania, zajęcia odbywają się weekendowo, zazwyczaj co drugi tydzień. Znajdziecie więc i czas na naukę i na zdobywanie doświadczenia zawodowego a i o życie towarzyskie zadbacie jak należy. Dodatkowym plusem, jest fakt, że taki rodzaj edukacji niesie za sobą zdobycie wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Zajęcia prowadzą osoby, pracujące w zawodzie, który wykładają. To one są skarbnicą praktycznej wiedzy i to one często obalają podręcznikowe przykłady własnym doświadczeniem. W końcu to od nich zdobędziesz wiedzę, przydatną w codziennym życiu zawodowym. Studia podyplomowe po licencjacie to zatem nie tylko inwestycja w swoją edukację, to także inwestycja w swoją pozycję zawodową ! Pamiętaj o tym podejmując decyzję o swojej przyszłości.