Jak dobrze podejść do wyboru studiów w Krakowie?

Jak dobrze podejść do wyboru studiów w Krakowie?

23 listopada, 2022 Wyłączono przez MJ

W życiu każdej młodej osoby, która chce poszerzyć swoje horyzonty i kontynuować edukację po zakończeniu szkoły pojawia się niezwykle istotne pytanie: gdzie rozpocząć nowy etap życia jako student i w jakim kierunku się kształcić? Mieszkając na południu Polski, w okolicach województwa małopolskiego lub w jego stolicy – z pewnością wielu z nas wybrałoby studia w Krakowie, kierując się wieloletnimi tradycjami i wieloma udogodnieniami, które od długich lat przyciągają studentów do tego miasta. Wybór dalszej ścieżki nauki i kariery to zawsze odważny krok w dorosłość i bardzo odpowiedzialna decyzja – dlatego planując ten ruch, warto zastanowić się nad wszelakimi możliwymi opcjami.

studia w krakowie

Co motywuje przyszłych studentów do studiów w Krakowie?

Z pewnością sam charakter miasta jest czynnikiem, który w dużym stopniu przyciąga świeżo upieczonych absolwentów liceów i techników na studia w Krakowie. Nie ma co ukrywać – to jeden z największych polskich ośrodków akademickich (studenci w Krakowie to nawet 200 tysięcy osób), w którym działa łącznie kilkadziesiąt szkół wyższych (zarówno publicznych, jak i prywatnych). Studenckie życie ułatwia dobrze zorganizowana sieć komunikacji miejskiej i jak na dłoni widać, że miasto cały czas się rozwija, dając szerokie pole do późniejszego działania na rynku pracy i rozwoju kariery. Nie można zapomnieć o bogatej ofercie kulturalnej i rozrywkowej – każdy student w Krakowie znajdzie dla siebie ciekawe wydarzenia i miejsca, do których chętnie zajrzy w wolnym czasie ze znajomymi z nowo wybranej uczelni.

studia w krakowie

Jakie studia wybrać?

Pomijając uroki miasta – wybór samej uczelni jest pierwszorzędną, kluczową kwestią w temacie studiów w Krakowie. Z pewnością wielu studentów, mając w pamięci opowieści starszych znajomych i członków rodziny zechce wybrać studia, które umożliwiają nieco bliższe zetknięcie się z praktyką i dostęp do wiedzy przekazywanej przez osoby, które same w praktyce przechodziły daną ścieżkę kariery. Dlatego warto zastanowić się nad studiami na WSZiB, która skupia się na tym, aby jej absolwenci posiadali odpowiednie kompetencje i wiedzę do działania w biznesie. Wśród wykładowców znajdziemy głównie praktyków, co jest szczególnie istotne w sytuacji, gdy dana ścieżka kariery wymaga od nas praktycznych umiejętności, które ciężko zdobyć przyswajając na uczelni jedynie teorię związaną z danymi zagadnieniami. Nieistotne, czy w grę wchodzą studia I stopnia, II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne lub podyplomowe – w temacie zarządzania, finansów i rachunkowości, informatyki, logistyki czy nowoczesnego, cyfrowego marketingu każdy student znajdzie tam wszystko, czego potrzebuje.