Studniówka menu – co pysznego można zjeść?

Studniówka menu – co pysznego można zjeść?

29 maja, 2019 Wyłączono przez KB

Studniówka menu oferowane przez Kraków Express jest bardzo szerokie i każdy może dostosować je do potrzeb swojej szkoły i klasy. W ofercie jest bufet zimnych zakąsek, które można jeść, gdy nie ma dań ciepłych. Wśród nich są tymbaliki, czyli galareta podawana na słono z mięsem z kurczaka i warzywami. Dodatkowo dostępne są paszteciki na zimno, sałatki, a wśród nich sałatka grecka i gyros z kurczakiem, jak również rozmaite sosy – tradycyjny czosnkowy jak również Cumberland, który robiony jest na bazie galaretki z bórówki brusznicy lub z czerwonych porzeczek z sokiem pomarańczowym i czerwonym winem. Ten ostatni przyprawiany jest niekiedy musztardą.

 

Studniówka menu – co z napojami?

Oferowane napoje to kawa i herbata, a dodatkowo woda. Na jedną osobę przydzielony jest sok – 1 litr na osobę. Dodatkowo w ofercie jest też coca-cola również 1 litr na osobę.

 

A deserek gdzie?

 

Jeśli chodzi o desery to dostępne są kruche ciastka, owocowe oraz tort studniówkowy.

Studniówka menu ma również drugą wersję. Na pierwsze danie jest kurczak marynowany w occie balsamicznym na rucoli, pieczeń z karczku w aromatycznym sosie kminkowym z warzywami i ziemniakami pieczonymi, panna Cotta z kandyzowanymi wiśniami, de volaille z frytkami i sałatką z kapusty pekińskiej oraz zupa gulaszowa. Bufete zimnych zakąsek wygląda podobnie jak powyżej. Dostępne są roladki drobiowe faszerowane oraz patery mięs i serów. Więcej dowiesz się tutaj: http://www.krakowexpress.pl/menu-na-studniowki/