Świeże soki na zaparcia – stosowanie, korzyści
17 stycznia, 2020Problemy trawienne, mimo, że bardzo wstydliwe, dotykają kobiety i mężczyzn, niezależnie od wieku. Niekoniecznie uwarunkowania genetyczne decydują o ich występowaniu. Najczęściej, są powodem niewłaściwej diety i stylu życia, który uniemożliwia jelitom odpowiednią regenerację i odbudowę flory. Odpowiedzią na bolączki układu trawiennego mogą być świeże soki na zaparcia. W jaki sposób działają i które składnik odżywcze mogą okazać się najskuteczniejsze?
Pyszny sok remedium na problemy trawienne
Badania nie kłamią. Jeden na trzech Polaków ma problemy z regularnym wypróżnieniem. Od tej dolegliwości, już o krok od chronicznego bólu brzucha i, w dalszej kolejności, poważniejszych stanów chorobowych (takich jak nieżyty czy nowotwory). Najczęstszym powodem ich cyklicznych nawrotów jest nieodpowiednia podaż płynów i brak błonnika pokarmowego w diecie. Świeże soki na zaparcia mogą okazać się doskonałym sposobem na ich uzupełnienie. W końcu owoce i warzywa których używamy do ich produkcji składają się głównie z wody, a zawarty wewnątrz błonnik wspiera przemiany cukrów i węglowodanów i są, mówiąc kolokwialnie, „miotełką” opróżniającą resztki pokarmu ze ściany jelit.
Świeży napój dla lepszego trawienia
Wypicie szklanki kolorowego soku dziennie stanowi również jedną porcję warzyw i owoców, których spożywanie oferują lekarze. Świeży sok na zaparcia to również sposób na „przemycenie” witamin dla tych, którzy niechętnie chrupią świeże warzywa lub owoce. Soki można doprawić solidną porcją miodu lub ulubionych przypraw by zniwelować ich mdły smak.