Szkolenia AFF – czyli jak samodzielnie wykonywać skoki spadochronowe

Szkolenia AFF – czyli jak samodzielnie wykonywać skoki spadochronowe

24 listopada, 2017 Wyłączono przez PK

AFF to bez wątpienia najlepsza i jednocześnie najszybsza droga do samodzielnego wykonywania skoków spadochronowych. Sprawdź jak wyglądają i do kogo skierowane są szkolenia AFF!

Jak wygląda szkolenie AFF?

AFF (z ang. accelerated freefall) to nowoczesne szkolenie spadochronowe, które daje możliwość nabycia podstawowej wiedzy i umiejętności, jakie potrzebne są do samodzielnego i bezpiecznego wykonywania skoków spadochronowych z wysokości 4000 metrów. Szkolenie AFF jest bardzo efektywną metodą, która skutecznie nauczy Cię opanować sztukę skakania ze spadochronem. Szkolenie dzieli się na część teoretyczną, która obejmuje wszystkie najważniejsze informacje dotyczące budowy i działania spadochronu, techniki skoku, a także radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych oraz praktyczną do której zaliczają się ćwiczenia naziemne i powietrzne. Podczas drugiej części kursant na początku uczy się utrzymania podczas lotu prawidłowej sylwetki oraz otwierania spadochronu. Po opanowaniu tych umiejętności następuje pierwszy skok, który zazwyczaj przebiega w obecności dwóch instruktorów. W trakcie szkolenia kursant uczy się nowych, coraz bardziej zaawansowanych umiejętności, a stopień ich opanowania sprawdzany jest na egzaminie końcowym.

szkolenia aff

Do kogo skierowane są szkolenia AFF?

AFF skierowane jest zarówno do osób, które mają już doświadczenie w skokach spadochronowych, jak również do tych, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę ze spadochroniarstwem. Pomimo tego, że skoki spadochronowe wydają się być przerażające szkolenia AFF są stosunkowo łatwe i każdy, niezależnie od umiejętności może je ukończyć. Wystarczą przede wszystkim dobre chęci i konsekwencja w treningach naziemnych.