Szybka Kolej Aglomeracyjna w Skawinie – do Krakowa w kilkanaście minut

Szybka Kolej Aglomeracyjna w Skawinie – do Krakowa w kilkanaście minut

2 października, 2019 Wyłączono przez JP

Wybierając dla siebie mieszkanie, dom lub rozglądając się za działką, należy kierować się nie tylko przyjaznością i pięknem okolicy, ale również – potencjałem komunikacyjnym jakim dysponuje. Mowa tutaj o połączeniach autobusowych, tramwajowych oraz alternatywnych formach dojazdu. Jednym z najciekawszych rozwiązań dysponować będzie wkrótce niewielka miejscowość pod Krakowem – Skawina.

Kolej w Skawinie – kiedy powstanie?

W mieście, w 2021 roku planowane jest wdrożenie połączenia w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Skawinie. System skomunikuje mniejsze, podkrakowskie miasteczka takie jak Słomniki, Kozłów, Sędziszów i Wiechów i przyspieszy dojazd do serca małopolski. Komfortowy skład i nowa nawierzchnia umożliwią przemieszczanie się do punktu docelowego w, zaledwie, kilkanaście minut.Wydajna i szybka Szybka Kolej Aglomeracyjna w Skawinie.

Szybka Kolej Aglomeracyjna w Skawinie – dojedź szybko i bezpiecznie do celu

Warto dodać, że Szybka Kolej Aglomeracyjna w Skawinie jest częścią większego projektu komunikacyjnego. W jego skład wchodzi stworzenie szybkiej kolejki i możliwość przesiadki do mniejszych, lecz blisko położonych miast takich jak Bochnia, Tarnów czy Brzesko. SKA jako większy projekt rozpoczął się w 2007 roku. Wówczas wojewoda małopolski postanowił zrealizować plan przyspieszenia dojazdu do Rodu Kraka mieszkańców gmin ościennych. Plan sprzyja w szczególności osobom, które planują zamieszkać na przedmieściach lub planują przeprowadzkę, skuszeni dobrym dojazdem do destynacji zarobkowej (jaką niewątpliwie jest Kraków). Warto wspomnieć, że Szybka Kolej Aglomeracyjna w Skawinie łączy się z najnowszymi planami zabudowy miejskiej i pozwoli nowym mieszkańcom korzystać z jej dobrodziejstw.