Technika pomodoro – bądź bardziej efektywny

Technika pomodoro – bądź bardziej efektywny

28 września, 2021 Wyłączono przez J M

W dzisiejszym świecie istnieje ogromny problem nie tylko efektywności w pracy czy w domu, ale też zaangażowania. Nie chce nam się, jesteśmy zmęczeni, a wykonywanie zadań przychodzi nam po prostu bardzo ciężko. Wiele osób jednak chce działać lepiej, efektywniej i bardziej angażować się w wykonywane czynności. Dobrze trafiłeś, bowiem dzisiaj będziemy mówić o czymś takim jak technika pomodoro. Dzięki tej technice zarządzania czasem bardziej się skupisz, a dodatkowo będziesz efektywniej wykonywać zadania.

nick morrison FHnnjk1Yj7Y unsplash

Technika pomodoro, na czym polega?

Technika pomodoro powstała z myślą, aby pracować efektywniej w dużym skupieniu. Polega ona na podzieleniu nauki czy pracy na blogi, dzięki czemu upływający czas wpływa na nas motywująco. Ważne jest też, że będziesz chciał dokończyć zadanie w danym bloku, dlatego będziesz pracować jeszcze szybciej.

scott graham OQMZwNd3ThU unsplash

Jak to wygląda?

Na początku musisz przygotować sobie listę zadań, od tych najważniejszych po tej najmniej istotne. Ustaw czasomierz na 25 minut, po to, abyś cały czas mógł kontrolować czas swojej pracy. Po zakończeniu tego czasu odpocznij 5 minut i powtórz taki blok. Technika pomodoro mówi o wykonaniu 3 takich cyki, co pozwoli Ci być najbardziej efektywnym.