Dom marzeń – Technologia SIP

7 grudnia, 2017 Wyłączono przez DB

Załóżmy, że jesteśmy zdecydowani na budowę domu.  Zależy nam, aby nasz dom był oczywiście piękny zgodny z naszymi marzeniami, ale chcemy by nasz, nowy dom był zbudowany za pomocą najnowocześniejszej technologii. Nie jesteśmy budowniczymi , a to nasz pierwszy dom jaki  budujemy  jak więc zadbać o to aby w efekcie końcowym osiągnąć swój cel.  Możemy się posiłkować ekspertami, specjalistami w tej dziedzinie, ale możemy też zapoznać się z możliwościami jakie daje nam rynek  jak na przykład technologia SIP.

 

Technologia SIP – nowoczesne możliwości zbudowania domu ?

 

Technologia SIP  polega na wykonaniu zabudowanych paneli strukturalnych , które składają się z trzech części. Dwie części zewnętrze ułożone z płyt OSB lub MFP, oraz jednej warstwy pianki poliuretanowej tworzącej rdzeń ściany a całość opiera się na konstrukcji drewnianej. Taką technologie proponuje nam firma Tadeks Fertig Haus, jako jedna z niewielu w Polsce.

technologia SIP

To rozwiązanie posiada bardzo wiele zalet takich jak niskie koszty, krótki czas realizacji czy wysoki poziom tłumienia hałasu. Dodatkowo właściwości i technologia systemu paneli strukturalnych zapewniają odporność na ogień oraz wodę. Bardzo ważne jest, że technologii SIP gwarantuje nam zdrowsze zamieszkanie. bowiem stała izolacja jest wolna od wszelakich drobnoustrojów i środków chemicznych.  Sekretem tej technologii jest jego izolacja, dzięki której koszty ocieplania są zminimalizowane.

Dom idealny – możemy podejść do tego dość nieufnie jednak technologia SIP wykorzystywana jest od  50 lat w Stanach Zjednoczonych, gdzie bez względu na warunki pogodowe takie jak silne wiatry, trąby powietrzne oraz niskie temperatury sprawdza się na szóstkę.

Na koniec musimy wspomnieć o zalecie, która jest dla nas kluczowa a mianowicie – jego ekologicznym charakterze. Ze względu na wszystkie przedstawione aspekty tej technologii i jej bezdyskusyjne walory w Polsce zyskuje z dnia na dzień więcej zwolenników. Czy wiec można dyskutować z faktami ?