Testowanie oprogramowania-gdzie je zlecać?

Testowanie oprogramowania-gdzie je zlecać?

15 maja, 2020 Wyłączono przez MWsz

Stworzyłeś swoje oprogramowanie i chcesz sprawdzić jego funkcjonalność przed wypuszczeniem na rynek? Przetestuj je! W naszym artykule odpowiadamy jak.

Testy funkcjonalne oprogramowania

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje oprogramowanie działa jak należy i będzie przystępne dla użytkowników, wykonaj testy funkcjonalne. Najlepiej zadanie to zlecić specjalnym firmom IT, które wesprą nasz biznes swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Posiadają one również wypracowaną metodykę oraz działania, umożliwiające skuteczne wykrywanie błędów lub problemy serwisu. Testy oprogramowania zapewnią Ci zmniejszenie ogólnych kosztów korekt. Wcześnie wykryte nieprawidłowości uchronią Cię przed katastrofą. Badanie to opiera się na dokumentacji, całym procesie czy eksploracji.

testy

Testy bezpieczeństwa

W obecnych czasach bardzo często spotykamy się z wykradaniem danych z różnych serwisów internetowych czy aplikacji. Każdy z nas chociaż raz został dotknięty tego typu przestępstwem w internecie, dlatego testy oprogramowania powinny być dodatkowo wzbogacone o ocenę jego bezpieczeństwa. Podczas takich analiz i tworzenia wytycznych warto korzystać z obowiązujących standardów i najlepszych wzorców, które zostały wypracowane przez tj. OWASP, CIS, NIST, SANS. Są to społeczności zajmujące się bezpieczeństwem teleinformatycznym, dbające o poufność danych użytkowników. Przeprowadzenie takich testów umożliwi nam szybkie zareagowanie na możliwe zagrożenie. Warto pamiętać, że wszelkie uchybienia z naszej strony mogą skończyć się poważnymi konsekwencjami prawnymi dla naszej firmy.