Tkaniny lniane – 3 przyczyny dlaczego warto je mieć w swoim domu.

Tkaniny lniane – 3 przyczyny dlaczego warto je mieć w swoim domu.

27 sierpnia, 2018 Wyłączono przez DB

Kiedyś dbaliśmy głównie o to, aby nasze dzieci chodziły w ubraniach wygodnych i z dobrych materiałów. Tak by nie wywołać alergii i podrażnienia na wrażliwej skórze dziecka. Obecnie, dbamy równie mocno o swój komfort. Wybieramy miękki pościele, wygodne ubrania, które pozwalają nam odczuwać swobodę podczas długiego dnia w pracy. Na pewno spotkaliście się z opinią, że len  posiadają świetne właściwości lecznicze dla naszego organizmu. Siemię lniane czy olej lniany często są wykorzystywane w lecznictwie. A jak wykorzystujemy len w tekstyliach? Czy na tym polu również jest tak samo dobry ? Przed wami 3 przyczyny, dla których warto wybierać len dla siebie i swojego domu.

Ekologiczny i Naturalny

Ta informacje, jest szczególnie ważna dla osób, które dbają by odzież była wykonana z materiałów naturalnych. Jeśli żyjecie w sposób ekologiczny, dbacie o nasze środowisko wybór tekstyliów lnianych to opcja dla was. Co więcej, nie zawiera syntetycznych domieszek i wykazuje właściwości bakteriostatyczne i bakteriobójcze.

Delikatny Len

 

Dawno temu len był uważany, za owszem świetny materiał ale szorstki i nieprzyjemny w dotyku. To skutecznie odstraszało wiele osób od zakupu lnianej pościeli czy na przykład sukienki. Przecież lubimy otulać się w miękkie i przyjemne materiały. Zadziwimy was ! Obecnie tkaniny lniane są zmiękczane, dzięki czemu jest wyjątkowo miękka i delikatna w dotyku.

Właściwości tkanin lnianych

tkaniny lniane

tkaniny lniane

To najważniejsza przyczyna! Len to magiczny materiał, który podczas chłodu zatrzymuje ciepło naszego ciała, natomiast gdy panują letnie upały pozwala ciału oddychać, ochładzając go. Dlatego lniane ubrania czy pościel to strzał w dziesiątkę dla naszego organizmu. W domu natomiast warto zainwestować w lniane obrusy czy poszycia na meble – len nie przyjmuje zabrudzeń a do tego jest bardzo wytrzymały. Biały lniany obrus nada się na wigilię a kanapa z lnianym poszyciem wytrzyma lata użytkowania!