Tonery – co wybrać do drukarki laserowej, a co do atramentowej?

Tonery – co wybrać do drukarki laserowej, a co do atramentowej?

17 września, 2021 Wyłączono przez W W

Drukarka to urządzenie, które można spotkać w każdym biurze, ale i nie tylko. Wiele osób ma je również w domu. Konieczne jest do niego kupienie tuszy lub kartridży, które pozwolą na drukowanie treści na papierze. Wyróżnia się kilka rodzajów drukarek, jednak najpopularniejszymi z nich są laserowe oraz atramentowe. Jakie tonery do nich wybrać? Odpowiedź znajdziesz w poniższych wpisie. Zapraszamy do czytania!

Drukarka laserowa a atramentowa – różnice

Zaczniemy przejdziemy do tego, jakie tonery do drukarek wybrać, przyjrzymy się podstawowym różnicom pomiędzy drukarką laserową a atramentową. Obydwa te urządzenia mają zarówno wady, jak i zalety, a ich wybór zależy głównie od tego, co jest Ci potrzebne.

Drukarka atramentowa jest tańsza, jednak koszty jej eksploatacji są wyższe. Jej plusem jest to, że można nią drukować treści w kolorze. Drukarka laserowa natomiast, kosztuje trochę więcej i zwykle posiada możliwość drukowania wyłącznie w monochromatycznych barwach. Drukuje ona jednak znacznie szybciej i jest bardziej wydajna. Warto przed ich wyborem zastanowić się, które cechy bardziej Ci odpowiadają.

tonery

Tonery – jakie wybrać?

Każda drukarka potrzebuje tonery o innych parametrach, dlatego przed ich zakupem należy sprawdzić, co pasuje do urządzenia. Nie ma dużego znaczenia, czy wybierzesz oryginalny produkt, czy jego zamiennik – niektóre z nich są równie dobre, co i oryginały. Przed ich zakupem warto jednak poczytać opinie i dowiedzieć się na ten temat więcej.