Trichoskopia – zadbaj o piękne i zdrowe włosy

Trichoskopia – zadbaj o piękne i zdrowe włosy

29 kwietnia, 2019 Wyłączono przez MS

Każdy z nas marzy o pięknych, zdrowych i gęstych włosach. Niestety, wiele osób zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. W przypadku wystąpienia takich dolegliwości, koniecznie powinniśmy się udać na badanie, jakim jest trichoskopia. Jest to nieinwazyjne i dokładne badanie skóry głowy oraz włosów. Dzięki niemu możemy poznać przyczynę naszych dolegliwości i dobrać odpowiednie metody leczenia. Sprawdźcie, kto koniecznie powinien skorzystać z tego badania, a także gdzie je wykonać!

Trichoskopia – dla kogo przeznaczone jest to badanie?

Trichoskopia to badanie włosów oraz skóry głowy - sprawdź, czy powinieneś je wykonać

Trichoskopia to badanie, które powinny wykonać wszystkie osoby, które cierpią na nadmierne wypadanie włosów oraz ich przerzedzenie. Badanie to sprawdzi się również u osób z łysieniem plackowatym, w celu diagnostyki choroby, a także jej monitorowania w trakcie prowadzonego leczenia. Osoby, które zmagają się ze zmianami w obrębie skóry głowy, takimi jak rumień czy guzki, a także osoby, u których występuje łamliwość włosów, również powinny udać się na to badanie. Dzięki wczesnej analizie skóry głowy oraz włosów, można bowiem uniknąć w wielu przypadkach diagnostyki inwazyjnej.

Gdzie wykonać to badanie?

Badanie, jakim jest trichoskopia znajdziecie w ofercie Kliniki Ambroziak. Jest ono wykonywane przez doświadczonych specjalistów przy użyciu innowacyjnego sprzętu – videodermoskopu. Urządzenie to pozwala wykonać dokładną analizę skóry głowy i włosów, dzięki czemu możemy wykryć nawet najmniejsze nieprawidłowości i zmiany skórne. Przekonajcie się sami!