Ubezpieczenie auta w Niemczech – czy trzeba przepłacać ?

Ubezpieczenie auta w Niemczech – czy trzeba przepłacać ?

9 listopada, 2018 Wyłączono przez DB

Z ubezpieczeniem samochodu zawsze jest ta sama historia. Przychodzi do nas oferta, zawsze myślimy,że to za dużo. Czasem sprawdzamy inne opcje  w wyszukiwarce internetowej, musimy podawać dane wrażliwe, denerwujemy się, odpuszczamy i płacimy kontynuację w Towarzystwie, które wysłało nam ofertę. Ale na raty, żeby było taniej, nie myśląc o tym,że właśnie przepłaciliśmy za ubezpieczenie OC samochodu. Z ubezpieczeniem auta na terenie Niemiec jest ta sama historia, z tym,że dla polaków jest to bardziej skomplikowane. Czy można tu podziałać i zapłacić za OC mnie?

 

Ubezpieczenie auta w Niemczech – podstawowe informacje

Zanim w ogóle zabierzemy się do sprawy warto poznać podstawy ubezpieczeń na terenie Niemiec. Najważniejsza informacja – zgodnie z prawem ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC jest w państwie Niemieckim obowiązkowe, tak samo jak w Polsce. W przypadku, gdy pola mieszka  w Niemczech dłużej niż jeden rok, jego obowiązkiem jest przerejestrowanie samochodu na tablice niemieckie. Aby to uczynić musi on ubezpieczyć samochód. I kółeczko się zamyka. No dobrze ale co, gdy nie znamy języka?

Multiagencja – rozwiązaniem problemów

ubezpieczenie auta w niemczech

Zarówno gdy nie znamy niemieckiego i chcemy ubezpieczyć samochód oraz gdy dostaliśmy ofertę kontynuacji ubezpieczenia ale naszym zdaniem jest ona niekorzystna, warto skonsultować się z multiagencją. Na terenie Niemiec działa ich mnóstwo. Nie każda z nich oferuję załogę znającą język Polski ale na takie też można natrafić. Będą dla nas szczególnie cenne ponieważ pomogą nie tylko w przełamaniu bariery językowej ale także w przetłumaczeniu dokumentacji oraz uwzględnieniu, bądź nie zniżek z polskich Towarzystw Ubezpieczeniowych. I co najważniejsze – porównają dla nas oferty ubezpieczeń dostępne na rynku wybierając najkorzystniejszą !